Film Ace Ventura 3 sa stane realitou. Zahrá si opäť hlavnú postavu Jim Carrey?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Film Ace Ventura 3

V polovici deväťdesiatych rokov vyšli dve časti populárnej filmovej série o zvieracom detektívovi menom Ace Ventura. Napriek veľkému úspechu sme sa dočkali pokračovania/vedľajšieho filmu Ace Ventura Junior až v roku 2009. Film ale nenaplnil očakávania divákov a bol skôr sklamaním. Nedávno však vyšla na povrch informácia, že sa plánuje nový film Ace Ventura 3.

Prvý film série s názvom Ace Ventura: Zvierací detektív vyšiel v roku 1994 a zameral sa na prípad zmiznutého maskota – delfína. Druhý film z roku 1995 s názvom Ace Ventura 2: Volanie divočiny sa zameral zas na prípad zmiznutého bieleho netopiera. V oboch filmoch si zahral hlavnú úlohu obľúbený komik Jim Carrey, ktorému tieto filmy pomohli nakopnúť filmovú kariéru.

Zdroj: nydailynews.com

O scenár sa postarajú scenáristi filmu Ježko Sonic

Scenár si zobrali na starosť scenáristi Pat Casey a Josh Miller, ktorí predtým spolupracovali aj na scenári hranej verzie obľúbenej hry, vďaka čomu sme dostali film Ježko Sonic. Film bol natoľko úspešný, že bola ohlásená výroba druhej časti, ktorá sa volá Ježko Sonic 2. Premiéru má naplánovanú na 8. apríla 2022 a okrem Sonica uvidíme aj jeho spoločníkov, ktorých poznáme z hry.

Naspäť ale k novému pokračovaniu s obľúbeným zvieracím detektívom. Túto informáciu o plánovanej tretej časti oznámila v jednom rozhovore produkčná spoločnosť Morgan Creek. Tá pracovala aj na prvých dvoch častiach série a okrem Aca Venturu pracuje aj na pokračovaní ich starej filmovej hororovej série Vyháňač diabla. Morgan Creek k tomu povedal toto:

„Sme dosť nadšení rozvojom franšíz „The Exorcist“ a „Ace Ventura“ – je to zjavné z troch miliónov fanúšikov chatujúcich na oficiálnej facebookovej stránke Ace Venturu, že publikum sa dožaduje tretej časti… cez COVID, publikum je zamilované a nadšené mať späť milované postavy s novými príbehmi. Ace Ventura uvidí nový deň na Amazone ako hlavný film/divadlo so scenáristami Ježka Sonica.“

Okrem scenáristov nám teda bolo oznámené aj to, že film vyjde na streamovacej službe Amazon Prime Video. Cez túto službu vyšiel nedávno film Cesta do Ameriky 2, ktorý vyšiel viac ako 30 rokov po prvej časti. Podobne tak tomu bude aj pri sérii Ace Ventura, keďže od druhej časti momentálne prešlo 26 rokov. Kým však film vyjde, môže to byť ešte väčší rozdiel.

Uvidíme v hlavnej roli Jima Carreyho?

Nuž, táto otázka ešte nemá odpoveď. Je to ale celkom pravdepodobné, pretože ide o sériu, ktorá mu pomohla rozbehnúť jeho kariéru. Carrey aj veľakrát hovoril o tom, ako miloval prácu na týchto filmoch, lebo sa na nich mohol vyblázniť. Odvtedy sa mohol takto poriadne humorne odviazať až nedávno na filme Ježko Sonic, v ktorom hral hlavného záporáka Dr. Robotnika.

film Ježko Sonic
Zdroj: wall.alphacoders.com

A keďže na Ace Ventura 3 pracujú rovnakí scenáristi ako na filme Ježko Sonic, vytvára to akúsi istú spojitosť, že by sa mohol do životnej role vrátiť aj Jim Carrey. Zatiaľ však nič nie je isté a na oficiálne potvrdenie si musíme počkať. Nepoznáme zatiaľ ani presný dátum vydania tohto (už teraz očakávaného) filmu, no popravde dúfam, že to bude čím skôr.

Tešíte sa na pokračovanie filmovej franšízy Ace Ventura? Chceli by ste, aby sa do hlavnej úlohy vrátil Jim Carrey? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, hypebeast.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -