Natočili ho na iPhone za 15 dní. Aký bude film BANGER.?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V českej a slovenskej kinematografii sa filmy s prívlastkom „progresívny“ či „moderný“ neobjavujú veľmi často, novinka mladého režiséra Adama Sedláka je však výnimkou. Môžeš sa tešiť na divokú, vizuálne strhujúcu jazdu, plnú drog, rapu a svojského humoru. Ak sa ti páčili snímky ako Trainspotting, Superbad či Requiem za sen, určite si užiješ aj BANGER. O čom bude?

​​Hlavný hrdina Alex predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger. Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že za niečo stojí. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli.

Rovnako divoké ako film bolo aj samotné natáčanie. BANGER. sa totiž kompletne nakrúcal na iPhone a štáb sa pri natáčaní v pražských uliciach či kluboch podobal na profesionálnu guerillovú jednotku. Celý príbeh sa odohráva počas jedného večera a je to poriadna jazda. Rovnako na mňa pôsobilo aj nakrúcanie. Mal som pocit, akoby to bol 1 natáčací deň, hoci ich bolo 15. Viacero momentov vznikalo spontánne priamo v danej situácii, takže bolo potrebné mať Alexovu energiu pod kožou,“ uviedol o nakrúcaní Adam Mišík. Populárny český spevák si v snímke zahral hlavnú postavu a kvôli tejto úlohe drasticky zmenil imidž aj hudobný štýl.

Alexovho kamaráta Láďu stvárnil Marsell Bendig, brat slávnejšieho Jana Bendiga a bývalý účastník Superstar. Práve Marsell svojím hereckým výkonom vo filme skutočne prekvapil a získal si uznanie a rešpekt aj zo strany filmových kritikov, ktorí ho považujú za najväčší objav tohto roka. Mnohí mu dokonca za rolu Láďu predpovedajú zisk Českého leva. Podľa fanúšikov zároveň ide o jednu z najvtipnejšiu vedľajších postáv v histórii českého filmu, máš sa teda rozhodne na čo tešiť.

BANGER.
Zdroj: Bontonfilm/Janova Johana & Jonatan Jan

Herecké obsadenie je zmesou profesionálnych hercov a nehercov, čo zosilňuje dojem autentickosti. V ďalších úlohách sa predstavia herečka Anna Fialová, raper Sergei Barracuda, ktorý vo filme stvárňuje sám seba, ale aj hviezdy sociálnych sietí ako Anna Purič, Džana Valjevac či pornoherečka Stacy Cruz.

Ako naznačuje samotný názov, hudba má vo filme veľmi dôležité miesto, a tak určite nie je prekvapením, že krátko pred premiérou vydali dve hlavné spevácke a herecké hviezdy spoločný track. Skladba s názvom Prach je featom Adama MišíkaSergeia Barracudu a je inšpirovaná filmovým príbehom. Jej hlavnou myšlienkou je, že nikto nechce skončiť v zabudnutí. „Spolupráca s Adamom bola easy, dokonca sme sa ani nemuseli osobne stretnúť v štúdiu. Adam poslal skvelú vec s otvorenou slohou, do ktorej som ,vplával‘. Prach je veľmi netradičný track v porovnaní s jeho doterajšou diskografiou,“ zložil svojmu speváckemu kolegovi poklonu raper Sergei Barracuda. Tvorcovia nedávno k singlu zverejnili aj videoklip, ktorý obsahuje zábery z filmu. Pozrieť si ho môžeš tu:

BANGER. mal pred časom premiéru v českých kinách a zatiaľ sa naň hrnú superlatívy zo všetkých strán. Napríklad český portál Moviezone o ňom píše ako o „jednom z najprogresívnejších českých filmov posledných rokov, ktorý by mal vidieť každý“ a Refresher ho označuje ako „balzam na dušu mladého človeka, prahnúceho po autentickom filmovom zážitku“. Nadšení sú však aj bežní diváci a snímka má zatiaľ skvelé hodnotenia na ČSFD.Doterajšie ohlasy sú nad očakávanie pozitívne a dúfame, že sa premietnu najmä do návštevnosti kín a oslovia mladých ľudí, pre ktorých bol film primárne určený,“ vyznal sa Adam Mišík. „Povedal by som, že je to jeden z najzaujímavejších filmov za posledných dvadsať rokov,“ dodal talentovaný herec a spevák.

Ak ťa jeho slová navnadili, určite si film BANGER. nenechaj ujsť na veľkom plátne. Snímka príde do slovenských kín už 6. októbra.

Zdroj: PR Bontonfilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -