Rap, drogy a adrenalínový nočný život. Vzrušujúci film BANGER. prichádza do slovenských kín

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Nakrúcali ho 15 dní na iPhone a dobili s ním kiná v celom Česku. Pulzujúci film BANGER. oddnes 6. októbra 2022 nájdeš aj v slovenských kinách a priniesol si so sebou hviezdy českej hudobnej scény.

Nechýbajú ani drogy a partia namotivovaných mladíkov, ktorí sa budú počas jedného večera snažiť o zázrak. Ako nám v exkluzívnom rozhovore (celý rozhovor už čoskoro) prezradil režisér Adam Sedlák, dejová línia filmu sa odohrá veľmi rýchlo: „Film sa odohrá cez jednu noc, takže to je ten aspekt filmu, ktorý diváka stiahne do deja. Je to čisté hustle, ktoré ti nedá dýchať.“

Film BANGER. odštartoval v slovenských kinách

Jeden z najambicióznejších filmových počinov posledných rokov dorazil do kín v plnej kráse, bez cenzúry a s poriadnou nádielkou tvrdých drog. Druhý celovečerný film režiséra Sedláka sa už podľa trailerov na nič nehrá. Tvorca ostal verný svojím originálnym a odvážnym filmárskym štýlom, ktoré sú viditeľné od začiatku až po koniec.

Život sa nedá nalajnovať

V hlavnej úlohe Alexa sa predstavil herec a spevák Adam Mišík. V Prahe je Alex známy ako dealer najlepšieho kokaínu, s čím sa ale rozhodne skončiť raz a navždy. Má totiž nový sen, presláviť sa na rapovej scéne a nahrať taký banger, na ktorý sa len tak nezabudne.

Jeho život sprevádzajú aj oveľa pochmúrnejšie udalosti. Rozchádza sa s priateľkou, čo nedokáže prehrýzť. A práve jej chce dokázať to, že na to má. So všetkým mu po celý čas pomáha najlepší kamarát Láďa (Marsell Bendig), ktorý mu zohnal feat s legendou česko-slovenskej rapovej scény, Sergeiom Barracudom. Čo by pre neho znamenalo jediné, zisk vstupenky do sveta s najväčšími hviezdami.

Má to však jeden háčik. Získať vstupenku ho bude niečo stáť. To ich ale odradiť nedokáže a spoločne sa vydávajú na adrenalínovú jazdu nočnou Prahou s cieľom predať čo najviac kokaínu, zohnať veľmi rýchlo poriadny balík peňazí a získať pozornosť Sergeia B.

BANGER. sprevádza aj chytľavý song s názvom Prach, ktorý spoločne nahrali Sergei Barracuda a Adam Mišík. Song je inšpirovaný filmovým príbehom a odzrkadľuje obraz mladých raperov dnešnej generácie. K piesni nedávno vyšiel aj videoklip, ktorý obsahuje doteraz nezverejnené zábery z filmu.

Nebude to len o drogách

Film podľa slov Adama Mišíka nemá drogy glorifikovať. A síce ich tam vraj nebude vôbec málo, nejedná sa o žiadne narušenie morálnych zásad a spoločnosť by na konci pobúrená byť nemala.

„Nejdeme teraz udávať smer o drogách v edukatívnom štýle. Chceme ich ukázať v takom svetle, aké skutočne sú. Že človek sa s nimi vie zabaviť, ale ak presiahne tú hranicu ľudskosti, sú tam následky, ktoré treba prijať,“ prezradil Adam.

Aj z toho dôvodu je teda zo slov hlavnej hereckej hviezdy filmu cítiť, že na konci filmu si človek niečo uvedomí. Nezmeniteľný fakt, že drogy sú naozaj zlé, ale v niektorých neľahkých životných situáciách vedia, bohužiaľ, pomôcť.

Nech si z filmu zoberieš čokoľvek, bude to poriadny banger, o čom svedčia aj nadmieru pozitívne recenzie od kritikov a divákov. Preto zober kamošov, frajerku, frajera či lokálnych dealerov a vydajte sa spolu na túto unikátnu mládežnícku drámu BANGER., ktorej premiéru v kinách si môžeš oddnes užiť aj ty. Film na Slovensku premieta vďaka distribútorovi Bontonfilm.

Banger plagát
Zdroj: Bontonfilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -