Zúfalý Marvel je po uši v problémoch. Prekliaty film postihla ďalšia katastrofa

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najprv (ďalší) scenárista, teraz aj režisér

Aktualizácia 13.06.2024: Iba dva týždne dozadu sme dostali informáciu, že sa mení scenárista pre film Blade. Režisér je však pripravený s filmom pokračovať. Teraz má Marvel ďalší výrazný problém. Ako informovalo Variety, od snímky odstupuje aj režisér Yann Demange, ktorého sme mohli poznať ako tvorcu seriálu Lovecraft Country.

Je už druhým režisérom, ktorý od upírskej komiksovky odstúpil, najprv projekt opustil Bassam Tariq (Mogul Mowgli). Od roku 2019 sa tak na filme vystiedalo 5 scenáristov a opustili ho dvaja režiséri, naozaj to začína vyzerať tak, že je zaseknutý v produkčnej nočnej more. Napriek tomu Marvel zostáva presvedčený o tom, že sa film bude realizovať a ponechávajú plánovaný dátum vydania na 7. novembra 2025.

Pôvodný článok

Reboot snímky so známym poluupírom (a denným chodcom) od Marvelu to má naozaj náročné. Podľa najnovšej správy, ktorú prinieslo aj ComicBookMovie sa hovorí, že sa opäť hľadá scenárista pre film Blade. Išlo by už o piatu výmenu, a tak sa začína čoraz viac uvažovať o tom, či sa ešte vôbec filmu niekedy dočkáme.

Prvý raz bol projekt oznámený ešte v roku 2019 na Comic-Cone v San Diegu. Vtedy bola potvrdená aj hlavná hviezda filmu, Mahershala Ali. Vtedy sa hovorilo, že scenár bude písať Stacy Amma Osei-Kuffor, ktorá je skôr dramatičkou. Zakrátko bola vystriedaná Michaelom Starrburym.

Už sme počuli o piatich autoroch

Následne však udrel Covid a nakrúcanie logicky nemohlo prebiehať. Počas lockdownov prišli správy, že na skripte zatiaľ pracuje Beau DeMayo, ktorý si však následne zvôlil nový animovaný seriál X-Men ’97. Novým autorom sa tak stal Nic Pizzolatto, ktorý sa preslávil prevažne kriminálnym seriálom True Detective.

Pizzolato dokonca aj pripravil návrh scenára, no ten sa nepáčil nielen štúdiu, ale dokonca ani samotnému hlavnému hercovi. Ali povedal, že ak sa bude pokračovať s jeho príbehom, on od filmu odstupuje. Šéf Kevin Feige našiel náhradné riešenie a po štrajkoch scenáristov v minulom roku sa mu podarilo pritiahnuť Michaela Greena, ktorého môžeme poznať ako autora Logana.

Pochyby o vzniku filmu

Teraz je zrejmé, že ani tu problémy neskončili. Známy vyhrabávač informácií Daniel Richtman prišiel so správou, že štúdio opäť hľadá autora príbehu. Kamery by sa napriek všetkým problémom mali rozbehnúť ešte tento rok v Mexiku alebo Brazílii.

Snímka bola naplánovaná na 7. novembra 2025. Ak by režisér Yann Demange naozaj stihol rozbehnúť produkciu tento rok, je možné, že by bol termín splniteľný alebo by sa len ľahko posúval. Veľké množstvo fanúšikov ale už začína silne pochybovať, že sa vôbec projekt odlepí od dna a bude ďalej ako vo fáze plánovania.

Nájde sa posledný scenárista pre film Blade a bude sa môcť začať nakrúcať alebo ide o posledný klinec do rakvy a film nevznikne? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: comicbookmovie.com; worldofreel.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -