Filmová adaptácia hry Borderlands sa stáva skutočnosťou a dokonca poznáme jej režiséra. Bude to horor?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Obľúbená herná séria Borderlands minulý rok ožila po dlhých siedmych rokoch bez nového titulu. Hry Borderlands 3 sme sa dočkali v septembri a celý hype okolo nej stále neustáva, pretože pravidelne dostáva nové DLC a obsah. Teraz sa táto šialená franšíza rozrastie o nové médium, pretože prichádza filmová adaptácia.

Projekt sa tak konečne hýbe vpred, pretože sa na ňom pracuje už päť rokov. Režisérom bude filmár Eli Roth, ktorý je známy svojou láskou k hororovému žánru. Na svojom konte má snímky ako Hostel či horor Nebezpečné pokušenie s Keanu Reevesom a krásnou Anou de Armas. Jeho najnovším filmom je Tajomstvo domu s hodinami, ktorý si užili aj mladší diváci.

Borderlands
Zdroj: gritdaily.com

Eli Roth sa postará o film Borderlands

Filmová adaptácia vznikne pod krídlami štúdia Lionsgate. To ešte v roku 2015 oznámilo, že sa o produkciu filmu postarajú Avi a Ari Arad cez ich produkčnú spoločnosť Arad Productions. Posledný známy draft scenáru napísal Craig Mazin, ktorý získal cenu Emmy za seriál Chernobyl.

Výkonnými producentmi budú Randy Pitchford, výkonný producent videohernej franšízy Borderlands a zakladateľ vývojárskeho štúdia Gearbox Software; a Strauss Zelnick, predseda a riaditeľ spoločnosti Take-Two Interactive. To znamená, že nad produkciou filmu budú dohliadať aj ľudia z videohernej brandže, čo je veľmi dôležité. Možno sa filmu podarí zlomiť kliatbu filmových adaptácií hier.

Borderlands
Zdroj: voidu.com

Veríme, že s Eliho víziou a Craigovým scenárom sme dokázali prelomiť kód na prenesenie anarchického sveta ‘Borderlands’ na veľké obrazovky veľkou cestou, ktorá bude svieža, presvedčivá a filmovým zážitkom pre všetkých divákov a fanúšikov hry,“ povedal Nathan Kahane, predseda spoločnosti Lionsgate Films.

K filmu sa dokonca vyjadril aj režisér Eli Roth: „Som tak vzrušený ponoriť sa do sveta ‘Borderlands’ a nemohol by som to robiť s lepším scenárom, produkčným tímom a štúdiom.“ Plánovaný dátum vydania filmu zatiaľ nepoznáme, no štúdio prezradila, že produkcia započne neskôr tento rok.

Tešíte sa na filmovú adaptáciu hry Borderlands? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -