Film zo sveta Call of Duty sa odkladá. Vývojári z Activision majú vraj nové priority

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Podľa slov scenáristu pripravovaného projektu sa film Call of Duty odkladá na neurčito. Filmová adaptácia legendárnej strieľačky je v plánoch vývojárov Activision už niekoľko rokov a od prvej hry ubehlo už dlhých 17 rokov.

Herná séria Call of Duty má do dnešného dňa 16 titulov, z čoho až 7 z nich sa umiestnilo medzi desiatimi najpredávanejšími hrami posledného desaťročia.

film Call of Duty
Zdroj: youtube.com

Objaví sa ešte niekedy film Call of Duty?

Spoločnosť Activision Blizzard mala plány s filmom Call of Duty už od roku 2015. Dočkať sme sa ho mali v roku 2019, ale nestalo sa tak. Dôvodom vraj bola neprítomnosť režiséra, ktorého projekt našiel až v roku 2018. Stal sa ním Stefano Sollima, ktorého poznáme napríklad vďaka filmu Sicario 2: Soldado.

Okrem toho sa do výrobného tímu pridal aj scenárista Joe Robert Cole. Ten sa v minulosti podieľal na písaní scenára filmu Black Panther, takže filmový počin Call of Duty by mohol byť v správnych rukách. Od toho momentu sme však veľa aktualizácií nedostali, čím sa medzi fanúšikmi začalo hovoriť o najhoršom možnom scenári.

Stefano Sollima počas nedávneho rozhovoru potvrdil, že film Call of Duty nie je pre Activision prioritou číslo jedna. Znamená to, že sa spoločnosť rozhodla namiesto toho uviesť nový herný titul?

Film Call of Duty
Zdroj: fi.globewalls.art

Kto by si mohol zahrať vo filme zo sveta Call of Duty?

Pripravovaná filmová adaptácia sa mala o hernú sériu len opierať a nemala byť nikdy jej kópiou. To znamená, že príbeh filmu sa mal vydať novou cestou. Tvorca sa taktiež vyjadril aj na tému hlavných postáv, o ktoré vraj prejavili záujem herci Tom Hardy a Chris Pine.

Vývojárska spoločnosť Activision prezradila, že by rada z hernej série Call of Duty vytvorila aj vlastný filmový vesmír. Podľa všetkého mali namysli niečo podobné, ako môžeme zažívať pri komiksových filmoch z MCU. Ale nie vždy sa takéto niečo musí podariť. Porozprávať o tom by nám mohli filmové štúdiá ako Legendary alebo Universal, ktorých plány na vytvorenie vlastného strašidelného vesmíru moc nevyšli.

Ako to teda celé dopadne nevieme, ale zatiaľ film Call of Duty určite neočakávajte. Potrvať to môže až niekoľko rokov, ale možnosťou je aj to, že sa filmového počinu zasadeného do herného sveta Call of Duty nikdy nedočkáme. A takéto niečo by bola určite veľká smola pre všetkých fanúšikov, nemám pravdu?

Hrali ste niekedy herné tituly Call of Duty? Dali by ste filmu z rovnakého prostredia šancu? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -