Keanu Reeves sa vráti ako lovec démonov vo filme Constantine 2. Takto to potvrdil samotný Lucifer

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pripravte si krucifix, lovec démonov John Constantine je späť. Samotný Lucifer potvrdil, že film Constantine 2 je vo výrobe. Ale najprv sa vráťme späť do roku 2005, kedy štúdio Warner Bros. vydalo prvý film v hlavnej úlohe s Keanu Reevesom. Aj napriek vlažnému prijatiu u kritikov sa film tešil veľkej obľube fanúšikov, dnes je dokonca považovaný za kultovú klasiku.

Pokračovania sme sa síce nikdy nedočkali, no štúdio to ďalej skúsilo so seriálom Constantine, v ktorom sa hlavnej úlohy zhostil Brit Matt Ryan. Ani ten sa nedá považovať za úspech, keďže sa v roku 2014 dočkal jedinej série. Fanúšikovia boli opäť rozhodnutí o opaku a dodnes bojujú o jeho návrat na obrazovky.

Constantine
Zdroj: blogspot.com

Po hrdinovi zo stránok DC komiksov (a predtým Vertiga pod názvom Hellblazer) tak ostalo na niekoľko rokov úplné ticho. O jeho návrate sa šepkalo v spojení s projektom Justice League Dark, ktorého sa mal chytiť režisér J. J. Abrams so svojou produkčnou spoločnosťou Bad Robot. Komiksový John Constantine je totiž lídrom tohto tímu, v ktorom figurujú aj Zatanna alebo Swamp Thing. No aj po tomto projekte sa zatiaľ zľahla zem.

Ďalšie svetielko nádeje prišlo spolu so správou o tom, že herec Keanu Reeves a režisér pôvodného filmu Francis Lawrence diskutujú o možnom pokračovaní. Hlavným problémom bol boj o autorské práva na postavu, no všetko nasvedčuje tomu, že je to vyriešené. Herec Peter Stormare (Prison Break – Útek z väzenia), ktorý vo filme stvárnil Lucifera, totiž na svojom Instagrame potvrdil príchod pokračovania.

Keanu Reeves Constantine
Zdroj: srcdn.com

Film Constantine 2 je vo výrobe

Na sociálnu sieť pridal svoju fotografiu z originálneho filmu s jednoduchým popisom „Pokračovanie je vo výrobe„. Žiadne bližšie detaily, no nám to ako potvrdenie stačí. Warner Bros. a DC už dlhšie chodili okolo horúcej kaše, takže to bolo len otázkou času. Keanu Reeves sa dokonca v poslednom čase vracia k svojim predchádzajúcim úlohám vrátane filmu Bill & Ted Face the Music a samozrejme Matrix 4.

Všetko do seba zapadá ako puzzle a vyzerá to tak, že sa naozaj chystá pokračovanie. Teraz nám neostáva nič iné ako čakať na oficiálne potvrdenie od štúdia. Vráti sa Francis Lawrence na režisérsku stoličku? Naozaj sa o produkciu postará J. J. Abrams? Dočkáme sa určitého spojenia so svetom DCEU? Zatiaľ máme veľa otázok, no takmer žiadne odpovede.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PeterStormare (@therealstormare)

Za tie roky vznikol okolo filmu Constantine veľký kult fanúšikov, ktorých táto správa nepochybne poteší. Samotný režisér sa dlhé roky snažil o vznik pokračovania a páčila sa mu myšlienka veľmi osobného a komornejšieho príbehu. Celé rozhodnutie teda stálo na štúdiu Warner Bros., ktoré chcelo spolu s J. J. Abramsom vytvoriť reboot postavy. No teraz je všetko na dobrej ceste a veríme, že sa vráti aj Keanu Reeves.

Odfarbí sa Keanu Reeves na blond, aby bol vernejší svojej komiksovej predlohe? To asi nie, no vašu radosť z tejto správy nám môžete vyjadriť v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -