Keanu Reeves sa vráti ako lovec démonov vo filme Constantine 2. Takto to potvrdil samotný Lucifer

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pripravte si krucifix, lovec démonov John Constantine je späť. Samotný Lucifer potvrdil, že film Constantine 2 je vo výrobe. Ale najprv sa vráťme späť do roku 2005, kedy štúdio Warner Bros. vydalo prvý film v hlavnej úlohe s Keanu Reevesom. Aj napriek vlažnému prijatiu u kritikov sa film tešil veľkej obľube fanúšikov, dnes je dokonca považovaný za kultovú klasiku.

Pokračovania sme sa síce nikdy nedočkali, no štúdio to ďalej skúsilo so seriálom Constantine, v ktorom sa hlavnej úlohy zhostil Brit Matt Ryan. Ani ten sa nedá považovať za úspech, keďže sa v roku 2014 dočkal jedinej série. Fanúšikovia boli opäť rozhodnutí o opaku a dodnes bojujú o jeho návrat na obrazovky.

Constantine
Zdroj: blogspot.com

Po hrdinovi zo stránok DC komiksov (a predtým Vertiga pod názvom Hellblazer) tak ostalo na niekoľko rokov úplné ticho. O jeho návrate sa šepkalo v spojení s projektom Justice League Dark, ktorého sa mal chytiť režisér J. J. Abrams so svojou produkčnou spoločnosťou Bad Robot. Komiksový John Constantine je totiž lídrom tohto tímu, v ktorom figurujú aj Zatanna alebo Swamp Thing. No aj po tomto projekte sa zatiaľ zľahla zem.

Ďalšie svetielko nádeje prišlo spolu so správou o tom, že herec Keanu Reeves a režisér pôvodného filmu Francis Lawrence diskutujú o možnom pokračovaní. Hlavným problémom bol boj o autorské práva na postavu, no všetko nasvedčuje tomu, že je to vyriešené. Herec Peter Stormare (Prison Break – Útek z väzenia), ktorý vo filme stvárnil Lucifera, totiž na svojom Instagrame potvrdil príchod pokračovania.

Keanu Reeves Constantine
Zdroj: srcdn.com

Film Constantine 2 je vo výrobe

Na sociálnu sieť pridal svoju fotografiu z originálneho filmu s jednoduchým popisom “Pokračovanie je vo výrobe“. Žiadne bližšie detaily, no nám to ako potvrdenie stačí. Warner Bros. a DC už dlhšie chodili okolo horúcej kaše, takže to bolo len otázkou času. Keanu Reeves sa dokonca v poslednom čase vracia k svojim predchádzajúcim úlohám vrátane filmu Bill & Ted Face the Music a samozrejme Matrix 4.

Všetko do seba zapadá ako puzzle a vyzerá to tak, že sa naozaj chystá pokračovanie. Teraz nám neostáva nič iné ako čakať na oficiálne potvrdenie od štúdia. Vráti sa Francis Lawrence na režisérsku stoličku? Naozaj sa o produkciu postará J. J. Abrams? Dočkáme sa určitého spojenia so svetom DCEU? Zatiaľ máme veľa otázok, no takmer žiadne odpovede.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PeterStormare (@therealstormare)

Za tie roky vznikol okolo filmu Constantine veľký kult fanúšikov, ktorých táto správa nepochybne poteší. Samotný režisér sa dlhé roky snažil o vznik pokračovania a páčila sa mu myšlienka veľmi osobného a komornejšieho príbehu. Celé rozhodnutie teda stálo na štúdiu Warner Bros., ktoré chcelo spolu s J. J. Abramsom vytvoriť reboot postavy. No teraz je všetko na dobrej ceste a veríme, že sa vráti aj Keanu Reeves.

Odfarbí sa Keanu Reeves na blond, aby bol vernejší svojej komiksovej predlohe? To asi nie, no vašu radosť z tejto správy nám môžete vyjadriť v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah