Režisér Ryan Coogler (Black Panther) vysvetľuje, prečo nerežíruje tohtoročný film Creed 2!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Filmár Ryan Coogler je aktuálne nepochybne jedným z najžiadanejších režisérov Hollywoodu. Jeho vôbec prvým počinom bol indie film z festivalu Sundance, Fruitvale Station. Zahral si v ňom talentovaný herec Michael B. Jordan, ktorý je aktuálne jeho „dvorným“ hercom. Na výslnie sa však režisér dostal pomocou filmu Creed, v ktorom si hlavnú postavu taktiež zahral Michael B. Jordan. Ako už určite viete, ide o pokračovanie/spin-off slávnej série Rocky, zatiaľ čo Creed zožal rovnako veľký úspech. Tento rok prišiel Ryan so snímkou Black Panther, ktorá trhá peňažné rekordy a oprávnene sa radí medzi vôbec najlepšie filmy z Marvel Cinematic Universe.

Režisér Ryan Coogler a herec Chadwick Boseman pri natáčaní filmu Black Panther
Režisér Ryan Coogler a herec Chadwick Boseman pri natáčaní filmu Black Panther, Zdroj: Marvel Studios 2018

Prečo nerežíruje film Creed 2?

Boxerský film Creed zožal neuveriteľný úspech a určite sa zhodneme na tom, že bol priam bezchybný. Samozrejme, aj práve tento úspech mu priniesol možnosť režírovať Black Panthera. Koncom tohto roka, presnejšie 21. novembra sa dočkáme pokračovania – Creed 2. Veľa fanúšikov tak bolo určite sklamaných keď zistili, že sa o tento film nepostará Ryan Coogler ale režisér Steven Caple Jr. (The Land). V rozhovore vo Variety’s Playback podcast sa filmár bližšie vyjadril k tomu, prečo film Creed 2 nerežíruje on. Je to všetko iba kvôli tomu, že sa produkcia tohto filmu a Black Panthera prekrývali? Poďme sa pozrieť na to, čo k tomu povedal!

„Chcem tým povedať, určite to bolo možné. Creed bol o mojom otcovi a o mne, takže je to film, na ktorý sa mi ťažko pozerá. Pre mňa je dokonca ťažké na neho myslieť, mám k nemu veľkú emocionálnu väzbu a to ani nespomínam to, ako moc mi záleží na ľuďoch, ktorých zahŕňal. Hlboko mi záleží na Mike-ovi, očividne, hlboko na Tesse a taktiež som sa pri tvorení neuveriteľne zblížil so Slym (Sylvester Stallone). To sú ľudia, ktorým chcem aby sa darilo za každých okolností. Je to aj o načasovaní a o tom, že z akýchkoľvek dôvodov musí ten film ísť von. A som rád, že ide. Je úžasné, že našli tak úžasného filmára ako je Steven Caple Jr, s ktorým som vlastne chodil na filmovú školu a prechovávam k nemu veľa lásky a rešpektu. Nemôžem sa dočkať na to, čo s tým filmom spraví.“

Sylvester Stallone a Michael B. Jordan, Zdroj: sobrosnetwork.com

Dátum premiéry filmu Creed 2 bol odhalený ešte v januári roku 2016, kedy Ryan Coogler začínal jeho cestu s Black Pantherom. Režisér Steven Caple Jr. bol k projektu priradený po tom, čo chcel snímku zrežírovať samotný Sylvester Stallone. To sa však nakoniec nestane. O scenár sa však postaral Stallone spoločne so showrunnerom série Luke Cage, Cheom Hodari Cokerom. Do hlavnej role sa opäť vráti Michael B. Jordan, ktorý sa tentokrát postaví synovi Ivana Draga (Dolph Lundgren), ktorého si zahrá boxer Florian Munteanu.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -