Zverenec Rockyho Adonis Creed opäť nastúpi do ringu. Kto sa postará o príbeh filmu Creed 3?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

V roku 1976 odštartovala športová filmová séria, ktorá sa dnes považuje za kultovú. Ústrednou postavou bol boxer Rocky Balboa, ktorého stvárňuje nestarnúci herec Sylvester Stallone. Ten túto sériu potiahol až do roku 2006, kedy sa naposledy postavil do ringu ako 60-ročný.

O deväť rokov neskôr jeho štafetu prebral herec Michael B. Jordan (Black Panther), ktorý vo franšíze pokračuje filmovou sériou Creed. Rukavice tentokrát nosí mladý boxer Adonis Creed, syn Apolla Creeda, ktorý zomrel rukou Ivana Draga vo filme Rocky IV. Adonis sa stal zverencom Rockyho a v prvom filme bojoval mimo ringu o jeho vlastnú identitu, ktorú nechcel spájať so svojim slávnym otcom.

film creed 2
Zdroj: time.com

Réžiu prvej časti mal na starosti úžasný Ryan Coogler, ktorý s Jordanom pracoval aj na filmoch Fruitvale Station (2013) a Black Panther (2018). Práve kvôli druhému zmienenému nemal čas na réžiu pokračovania Creed II, o ktoré sa nakoniec postaral jeho kamarát Steven Caple Jr.. Film dopadol vynikajúco a Adonis sa v ňom postavil proti synovi Ivana Draga, takže do ringu zatiahol osobnú pomstu.

Potvrdený je aj tretí film, ktorý však zatiaľ nepozná svojho režiséra. Boli by sme veľmi radi za Ryana Cooglera, ale ten má určite plné ruky práce s prípravou snímky Black Panther 2. Hlavne dúfajme, že sa režisérskej stoličky nebude chcieť ujať sám Sylvester Stallone.

Prvý Creed II trailer
Zdroj: collider.com

Film Creed 3 spoznal svojho scenáristu

Potvrdené zatiaľ nemáme ani to, či sa Sly vráti ako Rocky Balboa. Ale keď dokázal v 72 rokoch natočiť Rambo: Posledná krv, tak sa jeho ďalšej legendárnej postavy určite nebude chcieť vzdať. Zatiaľ poznáme len meno scenáristu, ktorý sa postará o príbeh tretej časti. Server THR potvrdil, že scenár napíše nováčik Zach Baylin.

Na konte zatiaľ nemá žiaden celovečerný film, ale aktuálne sa natáča snímka King Richard, ktorej scenár napísal práve on. V nej si zahrajú mená ako Will Smith alebo Jon Bernthal. Natáčanie Creed III určite nezačne tak skoro, keďže Jordan je veľmi vyťaženým hercom a na pláne má film A Journal for Jordan s Danzelom Washingtonom a niečo pre režiséra Davida O. Russella.

Máte radi sériu Creed, ale ste zástancami klasického Rockyho? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -