Film Deadpool 3 sa hýbe vpred aj pod taktovkou Disney. Plánujú sa však zbaviť krvi a nadávok?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Akvizícia štúdia 20th Century Fox myšiakom Disney zabezpečila, že práva na všetky série vrátane X-Menov a Deadpoola spadajú pod Marvel Studios. Na jednu stranu sa jedná o úsmevnú správu, pretože sa mutanti konečne budú môcť pridať do sveta Marvel Cinematic Universe. No na druhú stranu nebolo isté, či pod taktovkou Disney vôbec film Deadpool 3 vznikne.

Filmy s Deadpoolom sa totiž vyznačujú všadeprítomnou krvou, lietajúcimi končatinami, hrubými nadávkami a nekorektným humorom. Tieto vlastnosti ukecaného žoldniera vystihujú ako vo filmoch, tak aj v komiksoch a hrách. Hodnotenie R je jeho neoddeliteľnou súčasťou a radšej by sme nedostali žiaden film, než by sa musel limitovať.

deadpool 3 v mcu
Zdroj: sccpre.cat, texturefabrik.com, pngimg.com

Problém je taký, že všetky filmy štúdia Marvel Studios doposiaľ dostali maximálne hodnotenie PG-13, teda prístupné pre mladšie publikum. O Black Widow sa síce rozprávalo ako o prvom MCU filme s hodnotením R, no nakoniec z toho nič nebude. Preto bolo otázne, či sa Disney vôbec zaujíma o vznik tretieho Deadpoola aj napriek ich filmom prístupným pre celé rodiny. Teraz všetko vyzerá byť na dobrej ceste, o čom informoval server Deadline.

Film Deadpool 3 vznikne pod Disney

Najnovšie správy tvrdia, že sa herec Ryan Reynolds vráti do úlohy antihrdinu Wadea Wilsona a trilógia tak naozaj vznikne. Pokračovať sa ale nebude so scenáristami Paulom Wernickom a Rhettom Reeseom, ktorí napísali prvé dve časti. Štúdio sa malo spolu s Reynoldsom minulý mesiac stretnúť hneď s niekoľkými talentovanými scenáristami. Tento post nakoniec dostanú sestry Molyneuxové, Wendy Molyneux a Lizzie Molyneux-Loeglin.

Tie sú známe vďaka animovanému sitkomu pre dospelých Bob’s Burgers, ktorý sa radí medzi americké klasiky ako Simpsonovci alebo Griffinovci. Nekorektný humor tak musia mať v malíčku. Film sa stále nachádza v skorej fáze produkcie, no aj napriek tomu sa jedná o veľký krok vpred. Čo sa réžie týka, tak David Leitch (Deadpool 2) by mal svoju štafetu predať niekomu novému. Jeho denníček na rok 2021 vyzerá byť na réžiu príliš zaneprázdnený.

deadpool 2 recenzia
Zdroj: pursuenews.com

Ale vráťme sa späť k hodnoteniu. Zdroj uvádza, že tretia časť dostane krvavé a neprístupné hodnotenie R, rovnako ako obe predchádzajúce epizódy. Upozorňujeme ale, že sa zatiaľ jedná o nepotvrdené informácie. Film Deadpool 3 zatiaľ nebol oficiálne potvrdený, no šéf Marvel Studios Kevin Feige je v projekte zapojený.

Sme teda veľmi zvedaví na to, akým spôsobom sa Deadpool vráti na strieborné plátna. Stane sa súčasťou sveta MCU? Logickou možnosťou je, že jeho sólové filmy aj naďalej ostanú s hodnotením R. No pokiaľ by prišlo na akékoľvek spojenie s mutantmi alebo Avengermi, tak by sa musel kontrolovať. Teraz nám neostáva nič iné ako čakať na to, čo nám ukáže čas…

Myslíte si, že sa Deadpool 3 stane prvým filmom od Marvel Studios s hodnotením R? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -