Cesta do fantázie bola po 18 rokoch pokorená. Japonsko spoznalo svoj nový najúspešnejší film

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zatiaľ čo v roku 2019 film Avengers: Endgame zhodil z trónu zárobkov snímku Avatar, v Japonsku sa zvádza iný súboj. Na samom vrchole sa dlhých 18 rokov nachádzalo milované animované fantasy Cesta do fantázie od japonského štúdia Studio Ghibli. Film režiséra Hayao Miyazaki síce pôvodne vyšiel v júli roku 2001, no väčšina kín ho premietala až v roku 2002.

O rok neskôr získal Oscara za najlepší animovaný celovečerný film, dodnes jediné anime so zlatou soškou v tejto kategórii. Počas pôvodného premietania v kinách si Cesta do fantázie zarobila 30,8 miliárd japonských jenov, čo je v prepočte okolo 297 miliónov amerických dolárov. Tým sa stala najúspešnejším filmom v histórii japonskej kinematografie.

Zdroj: myanimelist.net

Nedávno sa film začal opäť premietať, čím svoje zárobky zvýšil na 31,68 miliárd japonských jenov (približne 305 miliónov dolárov). Každopádne, skoršie špekulácie sa potvrdili a do japonských kín prišiel celovečerný film Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train.

Názov dlhý ako týždeň pred výplatou, no táto výplata bude naozaj obrovská. Snímka je založená na shōnen manga sérii Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, na základe ktorej vznikol aj anime seriál. Ten sa okrem Japonska stal hitom po celom svete, takže úspechu filmu sa nedalo predísť. A tak po 18 rokoch prekonal zárobok Cesty do fantázie, na čo mu stačilo 73 dní v kinách.

Film Demon Slayer prekonal Cestu do fantázie

Film založený na mange/anime tvorcu Koyoharu Gotōge predal 24,049,907 vstupeniek, čím si zarobil cez 32 miliárd japonských jenov. To v prepočte tvorí približne 314 miliónov amerických dolárov, čím sa stal historicky najúspešnejším filmom v Japonsku. Na treťom mieste v celkovom poradí sa aktuálne nachádza Titanic, hneď za ním je Ľadové kráľovstvo a piate miesto drží japonský anime film Your Name. Takto sa k prekonaniu svojho filmu vyjadril Miyazaki mesiac pred tým, ako sa tak stalo:

O tom, ako cíti, keď sa Demon Slayer blíži k filmu Cesta do fantázie: „Nemyslím si, že to má so mnou niečo spoločné. Pokiaľ je pracovisko, na ktorom pracujú pokojné a robia maximum – to je všetko, na čom záleží.“

Či videl Demon Slayer: „Nevidel som to. Málokedy sledujem iné veci. Nesledujem televíziu ani filmy. Som starý dôchodca, ktorý zbiera odpadky do koša. “

O tom, čo si myslí o lamentovaní fanúšikov nad tým, že Cesta do fantázie stráca svoje miesto: „To ma nezaujíma. Priemysel bude v týchto dňoch nafúknutý. Každopádne, musím vyniesť odpadky… “

A aby ste sa nečudovali, prečo stále rozpráva o odpadkoch – tento rozhovor naozaj vznikol počas toho, ako Miyazaki vynášal odpadky.

Čo hovoríte na to, že film Demon Slayer prekonal po 18 rokoch Cestu do fantázie? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com, hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -