Film Duna odhaľuje svojho skladateľa a ďalšie zaujímavé novinky!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kanadský režisér Denis Villeneuve má pred sebou ešte svetlú budúcnosť. Po výborných filmoch ako Zmiznutie, Prvý kontakt či Blade Runner 2049 si pre nás pripraví filmovú adaptáciu novely Duna. Tá vznikla ešte v roku 1965 perom spisovateľa Franka Herberta a dnes ide o kultový sci-fi príbeh, ktorý silno konkuruje Star Wars.

Jednej filmovej adaptácie sme sa už dokonca dočkali – v roku 1984 sa o ňu postaral David Lynch, no v zárobkoch bohužiaľ neuspela. Neskôr vznikli aj televízne minisérie Duna a Deti Duny. Tentokrát to ale vyzerá na ozajstný úspech, pretože herecký káder nabitý hollywoodskymi hviezdami hovorí sám za seba!

Duna od Denisa Villeneuvea
Zdroj: collider.com

Film Duna odhaľuje ďalšie info!

Hlavnú postavu príbehu, teda Paula Atreidesa stvárni mladý a talentovaný Timothée Chalamet (Daj mi tvoje meno). Obsadenie doplnia zvučné mená ako Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Národ grázlov), Oscar Isaac (Star Wars: Poslední Jediovia), Josh Brolin (Avengers: Infinity War), Stellan Skarsgård (Thor), Jason Momoa (Aquaman), Dave Bautista (Strážcovia Galaxie), Zendaya (Najväčší showman) alebo Javier Bardem (Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný).

Pýtate sa, ako sa režisérovi podarilo zohnať všetky tieto tváre? Nebojte sa, my to isté… Najnovšie informácie dokonca prezradili, že sa o soundtrack filmu postará legendárny skladateľ Hans Zimmer! Ten vytvoril hudbu aj pre posledný film režiséra Denisa Villeneuvea, Blade Runner 2049.

Zdroj: comicbook.com

Samotné natáčanie sa započalo práve v týchto dňoch, pričom sa bude točiť v Budapešti (Maďarsko) a v Jordánsku. Režisér pred nejakým časom spomenul, že pôjde o prvú polovicu z dvoch častí adaptácií Duny. Štúdio Warner Bros. ale zatiaľ nepotvrdilo žiadnu druhú časť. Pokiaľ nie ste s príbehom Duny oboznámení, určite vás poteší vydanie oficiálnej synopsy:

„Mýtická a emóciami nabitá cesta hrdinu, „Duna“ rozpráva príbeh o Paulovi Atreidesovi, brilantnom a nadanom mladom mužovi, ktorý sa narodil s veľkým osudom nad jeho chápanie. Aby zabezpečil budúcnosť jeho rodiny a ľudu, tak musí precestovať na najnebezpečnejšiu planétu vo vesmíre. Keď zlé sily na tejto planéte vtrhnú do konfliktu o exkluzívne zásoby najcennejšieho zdroju v existencii – predmetu, ktorý dokáže odomknúť najväčší ľudský potenciál – iba tí, ktorí vedia dobiť svoj strach, prežijú.“

Tak čo, tešíte sa na ďalší úžasný soundtrack od Hansa Zimmera? Film uvidíme v kinách už 20. novembra 2020!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -