Nástupca Star Wars prichádza. Film Duna sa odhaľuje na fotkách plných hviezdneho hereckého obsadenia

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pred Star Wars a Game of Thrones tu bola legendárna sci-fi novela od spisovateľa Franka Herberta. Dystopický príbeh Duna bol v roku 1984 prenesený na filmové plátna režisérom Davidom Lynchom, no tento rok ho čaká veľkolepé vzkriesenie. O to sa postará kanadský filmový režisér Denis Villeneuve, ktorý má na konte snímky ako Blade Runner 2049, Prvý kontakt, Sicario alebo Zmiznutie.

Nepochybne sa tak radí medzi aktuálnu elitu hollywoodských filmárov a Duna pod jeho taktovkou má nábeh na to, aby stala instantnou klasikou. V prípade finančného úspechu by mohla vzniknúť kultová séria na úrovni Star Wars. Dámy a páni, vitajte na smrtiacej púštnej planéte Arrakis.

Duna
Oficiálne logo filmu Duna, Zdroj: screenrant.com

Prvý pohľad na film Duna

Príbeh novely je zasadený do ďalekej budúcnosti a točí sa okolo postavy menom Paul Atreides, ktorého v nadchádzajúcom filme stvárni mladý a talentovaný Timothée Chalamet. Po úlohách v úspešných snímkach ako Daj mi tvoje meno, Lady Bird alebo The King sa tak konečne dočká hlavnej úlohy v hollywoodskom blockbustri.

Späť ale k nebezpečnej planéte Arrakis, ktorá je jediným zdrojom neuveriteľne cennej a dôležitej substancie s názvom „spice„. Práve rod Atreides získal kontrolu nad touto planétou a Paul urobí všetko preto, aby ju ochránil. Treba si však uvedomiť, že práve ľudia sú na tejto planéte škodcami, pretože jej skutočnými obyvateľmi sú gigantické smrtiace púštne červy.

Duna
Timothée Chalamet ako Paul Atreides, Zdroj: vanityfair.com

Je priam neuveriteľné, aký hviezdny herecký ansámbel dokázal režisér Denis Villeneuve pre tento film spojiť. Hlavného predstaviteľa totiž doplnia zvučné mená ako Zendaya, Rebecca Ferguson, Jason Momoa, Oscar Isaac, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, David Dastmalchian, Josh Brolin alebo Javier Bardem. Nepochybne ide o zhluk tých najzvučnejších mien v Hollywoode.

Prvý pohľad na film nám prostredníctvom množstva fotografií priamo z akcie priniesol magazín Vanity Fair. Pokochajte sa tak nádhernými zábermi plnými hviezdneho hereckého obsadenia. Zatiaľ to vyzerá na štart novej kultovej série a už teraz sa nevieme dočkať prvého traileru, ktorý by mohol prísť onedlho.

Duna
Timothée Chalamet a Rebecca Ferguson v Jordánsku, Zdroj: vanityfair.com
Duna
Jason Mamoa ako Duncan Idaho, Zdroj: vanityfair.com
Duna
Rod Atreides, Zdroj: vanityfair.com
Duna
Režisér Denis Villeneuve a Javier Bardem, Zdroj: vanityfair.com
Duna
Sharon Duncan-Brewster ako Liet Kynes, Zdroj: vanityfair.com
Duna
Zendaya ako Chani, Zdroj: vanityfair.com
Duna
Oscar Isaac ako Duke Leto Atreides, Zdroj: vanityfair.com
Duna
Josh Brolin ako Gurney Halleck, Zdroj: vanityfair.com
Duna
Rebecca Ferguson ako Lady Jessica Atreides, Zdroj: vanityfair.com

Premiéra je stále naplánovaná na 18. novembra 2020 a veríme, že sa kvôli koronavírusu nebude musieť odložiť. Tešíte sa z prvých fotografií na film Duna? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: vanityfair.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -