Prvé filmové pokračovanie Denzela Washingtona – Na čo sa môžeme tešiť v thrilleri Equalizer 2?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Na konte herca Denzela Washingtona svieti neuveriteľných 56 filmov. Možno by ste tomu neverili, no ani jeden z týchto filmov nie je pokračovaním. Tento fakt sa však zmení už budúci mesiac, pretože Denzel natočil svoju prvú „dvojku“ v živote. Ako už určite viete, ide o očakávaný akčný thriller Equalizer 2! Samozrejme, vráti sa do úlohy špeciálneho agenta Roberta McCalla, ktorého jeho zmysel pre spravodlivosť vytiahol z dôchodku spať do akcie. Tentokrát sa však pustí do oveľa ťažšieho a osobnejšieho súboju. Namiesto cudzích ľudí ide o jeho rodinu, a niečo takéto sa jednoducho nezaobíde bez poriadnej odplaty. Myslíte, že to hlavná postava zvládne aj tentokrát?

the-equalizer-2-denzel-washington
Zdroj: collider.com

Ako sme spomenuli už vyššie, ide o naozaj výnimočný film. Dvojnásobný držiteľ Oscara sa po 40 rokoch pred kamerou vôbec prvýkrát pustil do natáčania pokračovania. Denzel sa tak opäť spojil s režisérom Antoineom Fuquom, s ktorým má výbornú chémiu. Ide totižto o ich štvrtú spoluprácu, medzi ktoré patria snímky Training Day, Sedem statočných a samozrejme prvý Equalizer. Práve ich film Training Day priniesol Denzelovi zlatú sošku v kategórii Najlepší herec. Výnimočnou stránkou tohto filmu je aj fakt, že režisér chcel využívať počítačové efekty čo najmenej. Ide mu totižto o všetky detaily a maličkosti, ktoré efekty jednoducho nedokážu zachytiť.

Hurikán 5. stupňa vo filme?

Dôkazom je aj hurikán 5. stupňa, počas ktorého sa bude odohrávať koniec filmu. Áno, vidíte dobre. Nakrúcanie tejto scény bolo neuveriteľne obtiažne a trvalo takmer mesiac! Štáb si zabral celé mesto, všade mali umiestnené nejaké stroje a na autách mali obrovské ventilátory. Autentické efekty vĺn vytvárali 10 metrové sudy plné vody a hercov museli stále namáčať. Počas každej scény rozfúkavali po meste 200 listrové vrecia s lístím a neskôr pridali pomocou počítačových efektov predmety a odpad, ktoré lietali po meste. Tím, ktorý sa venoval špeciálnym efektom, si na YouTube napozeral viac ako stovky hodín videí skutočných hurikánov. Išlo o naozaj extrémne natáčanie!

Ide o čistokrvné R-ko, takže opäť uvidíme Denzela lámať končatiny a masakrovať svojich nepriateľov. Okrem neho v snímke uvidíme mená ako Melissa LeoBill PullmanPedro Pascal alebo Jonathan Scarfe. Film premiéroval vo svete už 20. júla, zatiaľ čo sa ho na Slovensku dočkáme až 16. augusta 2018!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -