Hasič, ktorý namiesto hasenia veci spaľuje? Taký je Michael B. Jordan v novom traileri na film Fahrenheit 451 od HBO!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Jeden z najznámejších knižných bestsellerov prichádza na televízne obrazovky. Filmovú adaptáciu príbehu Fahrenheit 451 si na starosť zobrala stanica HBO a konečne nám odhaľujú poriadny pohľad na film. Koncom februára sme dostali minútový teaser, no to nám nestačilo. Teraz prichádza oficiálny trailer a sním aj dátum vydania! Je teda potvrdené, že sa očakávaná snímka odvysiela 19. mája 2018. V hlavnej úlohe uvidíme talentovaného herca Michaela B. Jordana, ktorý ukázal svoj neuveriteľný výkon vo filmoch ako Creed alebo Black Panther. Po jeho boku uvidíme herca Michaela Shannona, známeho z filmov Muž z ocele a Podoba vody. Na toto herecké spojenie sa jednoducho nedá netešiť!

Nádherná Sofia Boutella ako Clarisse
Nádherná Sofia Boutella ako Clarisse, Zdroj: collider.com

Oficiálny trailer na film Fahrenheit 451

O réžiu sa postará filmár menom Ramin Bahrani, ktorý má na konte napríklad snímku 99 Homes (Už v nej spolupracoval s Michaelom Shannonom). Na scenári spolupracoval Bahrani s Amirom Naderim (Vegas: Based on a True Story). Adaptácia vzchádza z knižnej klasiky s názvom 451 stupňov Fahrenheita od Raya Bradburyho. V novele sme nazreli do budúcnosti, v ktorej sa prepísala história. Hasiči dnes totižto nehasia požiare, ale namiesto toho spaľujú knihy. Práve Michael B. Jordan stvárni mladého hasiča menom Montag, ktorý bojuje ako so svetom, tak aj so svojim hasičským mentorom. Požiarneho kapitána Beattyho stvárnil Michael Shannon. Do hereckého obsadenia sa pridala aj nádherná Sofia Boutella (MúmiaKingsman: Tajná služba), ktorá si zahrala postavu Clarisse

Vôbec prvú adaptáciu tejto novely sme videli ešte v roku 1966, kedy sa o ňu postaral režisér Francois Truffaut. O niekoľko rokov neskôr bol k réžii novej adaptácie priradený Mel Gibson, no časy sa menia. Nakoniec film skončil tak, že bude debutovať na stanici HBO. Prvý trailer teda vyzerá viac ako úžasne a my už sa teraz nevieme dočkať hotového výsledku!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -