Film Godzilla vs. Kong bol odložený. Kedy uvidíme súboj týchto monštier?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdio Warner Bros. a produkčná spoločnosť Legendary Entertainment v roku 2014 odštartovali spojený vesmír MonsterVerse, ktorý sa teší veľkej obľube. Všetko sa to začalo filmom Godzilla, ktorý natočil talentovaný režisér Gareth Edwards (Rogue One: A Star Wars Story). Neskôr nasledoval Kong: Ostrov lebiek (2017), úplne nový pohľad na opičieho kráľa menom King Kong.

Na jeho konci sme sa dozvedeli o prepojení s ostatnými monštrami, medzi ktoré samozrejme patrí aj Godzilla. Tento rok sme si teda užili film Godzilla II: Kráľ monštier, ktorý korunoval ozajstného kráľa medzi monštrami. Všetko vrcholilo k filmu Godzilla vs. Kong, ktorého sme sa mali dočkať už 12. marca 2020.

godzilla vs. kong
Zdroj: scified.com

Film Godzilla vs. Kong bol odložený

Štúdio Warner Bros. oficiálne odložilo súboj týchto dvoch titánov. Portál Variety potvrdil, že z 12. marca 2020 sa vydanie filmu presúva na 20. november 2020. To znamená, že sa Godzilla a Kong pobijú až o dlhých 8 mesiacov neskôr. Tento odklad sa dal čakať už vtedy, keď film Godzilla II: Kráľ monštier nezarobil očakávané peniaze.

Štúdio si nepochybne prečítalo rôzne reakcie a recenzie, čo ich prinútilo film Godzilla vs. Kong prerobiť podľa  predstáv fanúšikov. Od vydania pokračovania Godzilly predsa neodštartovali žiadnu marketingovú kampaň pre ich ďalší film, čo sa zdalo byť veľmi podozrivé. Dnes máme teda oficiálne potvrdené, že sa s filmom idú robiť veľké zmeny.

king kong verzus godzilla
Zdroj: pinterest.com

Snímka Godzilla vs. Kong bola dotočená už v apríli, čo bolo mesiac pred vydaním Kráľa monštier. Nikdy teda neprichádzalo do úvahy, že by bol film zrušený úplne. O réžiu sa postaral Adam Wingard, ktorý má na konte projekty ako Blair Witch (2016), Death Note či You’re Next. Jeho hlavným žánrom je tak nepochybne horor.

Samotný vedúci štúdia Toby Emmerich pred nejakým časom povedal, že ich crossover môže byť odložený, aby „mohli doručiť A+ film„. Práve zárobok Kráľa monštier presvedčil štúdio Warner Bros., aby sa k MonsterVerse postavili s iným prístupom. Je však otázne, či sa plánujú veľké pretáčky, alebo či jednoducho film presunuli kvôli veľkej konkurencii.

Pár mesiacov navyše v post-produkcii mu ale určite nezaškodí. Čo hovoríte na tento odklad vy? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -