Filmová adaptácia It od Stephena Kinga zakončila produkciu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

It a ďalšie diela od svetoznámeho autora Stephena Kinga

V obrovskom a nesutále sa zväčšujúcom zozname diel Stephena Kinga sa o pozíciu najstrašnejšieho hororového príbehu predbieha zopár kníh. Tri z týchto kníh si momentálne prebíjajú cestu cez Hollywood na filmové plátno. Jedna z nich je The Stand, príbeh o ľudmi stvorenom víruse, ktorý zapríčiní apokalypsu biblických rozmerov. Ďalšia je The Dark Tower, sága o pištoľníkovi Rolandovi a jeho epickej výprave, skladajúca sa z niekoľko kníh. Ďalšia kniha v tejto trojici chystajúcej sa do kín je It.

Pennywise Klaun
Pennywise Klaun

Duológia It

Najbližšie sa dočkáme dvojdielnej filmovej adaptácie Kingovho obrovského zväzku. Príbeh zachycuje skupinku siedmich nešťastníkov, ktorí sa prezývajú The Losers Club, a ich snahu zneškodniť staroveké monštrum vo forme klauna Pennywise. Best seller roku 1986 sa samozrejme dočkal aj televíznej adaptácie v podobe minisérie v roku 1990. Tento pokus je dobre známy, vďaka ikonickému stvárneniu klauna hercom Timom Currym. Miniseriál bol ale bohužiaľ obmedzovaný televíznou stanicou keď išlo o prerábanie hroznejších častí príbehu.

Vyzbrojený R-ratingom a štúdiovým rozpočtom, remake na čele s režisérom Andym Muschettim bude reprezentatívnejšou rekreáciu originálneho diela od Stephena Kinga, tentokrát nezadržiavanou cenzúrou a financiami. Nadšenci Kinga preto budú radi počuť, že prvá polovica duológie It od Warner Bros. už zakončila produkciu. Oznámili nám to režisér Muschetti a jeho sestra/producentka Barbara cez ich Instagram.

Pennywise jack-in-the-box It
Pennywise jack-in-the-box

 

Muschetti a The Losers Club
Muschetti a The Losers Club

It vylezie na plátna 8. Septembra 2017.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -