Do kín prišiel dokumentárny film Jan Koller, 
premiéru si užili nielen futbalové hviezdy

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Do slovenských kín prišla dokumentárna snímka o českej futbalovej legende. Jan Koller, známy aj ako Dino, patrí medzi svetové športové hviezdy, hoci jeho príbeh začal v traktore na družstve JZD a na profesionálnu dráhu sa vydal pomerne neskoro. Úspechy, ktoré dosiahol vo viacerých futbalových kluboch, ale aj ako najúspešnejší strelec českej reprezentácie, si však sfilmovanie rozhodne pýtali.

Príbeh inšpiroval režiséra Petra Větrovského, autora filmu o Attilovi Véghovi. Ten súhlasí s tvrdením, že cesta „Českého Honzu“ je skutočne rozprávkovou a zrejme už navždy nenapodobiteľnou. Sympatický obor totiž celé detstvo, mladosť a začiatok plnoletosti hrával za amatérske kluby na dedinskej úrovni. Príbeh Honzu Kollera nie je len príbehom človeka, ktorý to nevzdal, aj keď mu nikto neveril. Je to tiež príbeh, ktorý môže inšpirovať každého chlapca, ktorý dnes hrá futbal na dedine, príbeh o tom, že rozprávky sa niekedy naozaj stávajú skutočnosťou a nikdy nesmie chýbať motivácia ísť ďalej.

Film Jan Koller práve teraz premietajú slovenské kiná. Slávnostnej premiéry v Bratislave sa v utorok zúčastnilo okrem protagonistu a režiséra aj viacero slovenských futbalistov. Nechýbail medzi nimi napríklad tréner Vladimír Weiss alebo Martin Škrtel, ktorý na tlačovej konferencii dokonca uviedol teaser filmu o ňom samotnom, na ktorom aktuálne pracuje režisér Větrovský. 

Medzi prvými divákmi však nechýbali ani zástupcovia iných športových odvetví, napríklad už spomínaný Attila Végh. Podporiť prišiel tvorcov aj raper Rytmus či hudobník Igor Kmeťo. Premiére v Bratislave predchádzalo uvedenie a autogramiáda v Trnave, ktorá prilákala množstvo fanúšikov rôznych vekových skupín. Snímku do slovenských kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: TS Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -