TIP na film: Ježko Sonic | Akčná filmová adaptácia obľúbenej videohry

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TIP na film: Ježko Sonic

Sonic the Hedgehog je hra, ktorá uzrela svetlo sveta v 90. rokoch minulého storočia pod taktovkou spoločnosti Sega. Rýchlo sa z nej stala obľúbená hra tej doby, no aj v teraz má veľa fanúšikov. To viedlo filmových tvorcov k tomu, aby vytvorili film, ktorému predlohou by bola práve spomínaná hra. Tak sa stalo a začiatkom tohoto roka prišiel do kín film Ježko Sonic.

Film bol režírovaný režisérom Jeffom Fowlerom. Hlas Ježkovi Sonicovi prepožičal herec Ben Schwartz. V ďalších rolách môžeme vidieť napríklad Jamesa Marsdena ako vidieckeho šerifa Toma alebo Jima Carreyho ako veľmi inteligentného, ale zlého Doktora Robotnika, ktorý sa snaží uloviť tajomného a rýchleho ježka, ktorý k tomu všetkému ešte aj rozpráva.

Jeff Fowler Ježko Sonic ďalšie postavy
Zdroj: videogamer.com

Náhľad do deja

Ježko Sonic je zviera, avšak narozdiel od iných vie chodiť po dvoch a rozprávať. Okrem toho má však aj výnimočnú schopnosť, ktorú nemá nikto iný. Vie bežať neuveriteľne rýchlo a nikto sa mu v tejto rýchlosti nedokáže vyrovnať. Ježko Sonic žije v bezpečí na Zemi v jednom malom mestečku. Pozná v ňom úplne všetkých, ale nikto nepozná jeho, pretože ho nikto ešte nebol schopný zazrieť. Preto sa cíti sám a bez priateľov.

Sonic je zvyčajne veľmi opatrný, avšak počas jednej noci si nedá pozor a omylom sa mu podarí vyhodiť elektrinu v polke Ameriky. Americká vláda je veľmi znepokojená, pretože nedokáže vysvetliť, čo to spôsobilo. Najmú si preto šialeného génia, ktorý sa volá Doktor Robotnik. Ten začne hľadať stopy a po krátkej chvíli si nájde cestu priamo k Sonicovi.

film Ježko Sonic
Zdroj: cinemart.cz

Ten nemá na výber a musí utiecť. Sonic však vie, že to nedokáže sám, a preto poprosí o pomoc miestneho šerifa Toma, ktorého presvedčí, aby mu pomohol. Sonicovi sa totižto podarí stratiť čarovné krúžky, vďaka ktorým je schopný cestovať medzi svetmi. Tom sa rozhodne pomôcť mu ich nájsť a spolu sa snažia nájsť krúžky a ujsť Doktorovi Robotnikovi.

Videohra Ježko Sonic

Videohra, na ktorej motívy vznikol film, bola vydaná v roku 1991 v Severnej Amerike a o niečo neskôr aj v Európe a Japonsku. Hra Ježko Sonic bola inšpirovaná hrami od tvorcu Šigeru Mijamota, ktorý vytvoril napríklad Super Maria. Videohra bola veľmi oceňovaná (hlavne za grafiku, zvuky a hrateľnosť) a je považovaná za jednu z najlepších hier všetkých čias.

Ježko Sonic hra
Zdroj: theculturetrip.com

Cieľom hry je prebehnúť čo najrýchlejšie rôzne úrovne, ktoré obsahujú všelijaké pružiny, prepadliny, svahy a iné nástrahy. Taktiež si hráč musí dávať pozor na ostne. Hráč pri prechádzaní úrovní bojuje proti Doktorovi Robotnikovi a jeho robotom, v ktorých sú uväznené zvieratá. Doktor Robotnik k tomu všetkému ešte ukradol vzácne emeraldy, ktoré od neho musí zobrať hráč naspäť.

Stojí film Ježko Sonic za pozretie?

Aj keď ste nikdy nehrali hru, nevadí. Film nie je určený len ľuďom, ktorí si nostalgicky zaspomínajú na pixelového Sonica. Potešenie v ňom nájdu hlavne deti, pretože film bol točený skôr pre detské publikum, ktorému sa páči ľahšia dejová línia a milé animácie. Snímok je však aj dobrou oddychovkou pre dospelých, ktorí potrebujú vypnúť hlavu, a táto dobrodružná komédia im k tomu pomôže.

Trailer:

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 68%
IMDb.com – 6,6/10
Rotten Tomatoes – 64%

Videli ste už Ježka Sonica? Páčil sa vám? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -