FilmyOdporúčame

Je oficiálne rozhodnuté. Uvidíme film Joker 2 s Joaquinom Phoenixom?

Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou. Film Joker dostane pokračovanie a na svoje pozície by sa mali vrátiť herec Joaquin Pheonix a režisér Todd Phillips. Ešte pred nejakým časom sa štúdio Warner Bros. obávalo svojho najnovšieho klenotu, no k dnešnému dňu je všetkému inak.

Zárobok filmu sa totižto vyšplhal cez hranicu 1 miliardy amerických dolárov a počiatok života jednej z najtemnejších DC postáv sa navždy zapísal do sveta úspešných komiksových adaptácií.

pokračovanie filmu joker

Zdroj: ft.com

Film Joker 2 je skutočnosťou

Ako už veľmi dobre vieme, Joker mal byť samostatná jednotka a pokračovanie nebolo plánované. No pre skutočnosť, že sa táto temná dráma s hodnotením R stala úspešnou, sa fanúšikovia môžu začať pripravovať na nový príbeh. Ten by mal podľa všetkého nadväzovať na pôvodný film, kde sa postava Arthura Flecka pomaly stáva šialeným Jokerom. V hlavnej úlohe sa predstavil herec Joaquin Pheonix, ktorý sa pred kamerami ocitol v neľahkej úlohe.

Dať ľudom takého Jokera, na akého sme boli zvyknutí. Temného, tajomného a šialeného. To sa hercovi našťastie podarilo a podceňovaný film sa vyšplhal na samotný vrchol. Niet divu, že sa režisér Todd Phillips zaujíma o pokračovanie. A podľa toho, akú kvalitu nám ukázal naposledy, zrežírovať aj ďalší film zo série by nemuselo byť vôbec zlým nápadom.

Vďaka malému rozpočtu je teraz film Joker najziskovejším komiksovým filmom v histórii. Aj preto sa krok štúdia Warner Bros. považuje za prirodzený. Pokračovanie by mohlo opäť zarobiť poriadny balík a legendárny Joker sa opäť postaví proti svojim nepriateľom.

film Joker

Zdroj: twitter.com

Čo vieme o pokračovaní?

Diváci určite ocenia návrat Princa zločinu, ktorý sa v DC univerze vyskytuje už dlhú dobu. Aký príbeh si tvorcovia vyberú tentokrát zatiaľ nie je známe, taktiež ako aj začiatok výroby. Ale je vysoko pravdepodobné, že sa filmové štúdio spoločne s tímom kreatívnych ľudí pustia do práce už v najbližšej dobe.

Bude veľmi zaujímavé sledovať, čo si pre nás scenáristi Silver a Phillips pripravia v pokračovaní. Oficiálne sa takýto krok nikdy neplánoval. Aj preto sa očakáva niečo veľmi temné a výnimočné. Zaujať dnešné publikum totižto nemusí byť vždy prechádzka ružovou záhradou a treba sa niekedy prispôsobiť podmienkam verejnosti.

Dokáže nám režisér aj po druhýkrát priniesť kvalitné umelecké dielo? Film Joker 2 je ešte len stále na svojom počiatku a vaše názory k tejto DC postave nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Branislav Petrus
About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár