Film Joker prekonal ďalší svetový rekord a porazil tak Deadpoola alebo To

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film Joker s Joaquinom Phoenixom je celosvetovým hitom. Kritici a diváci sa pôvodne báli, že ťažký odkaz tohto filmu zapríčiní štart rôznych anarchistických hnutí, najmä v Amerike. Nakoniec to však spôsobilo len to, že sa stovky fanúšikov denne fotia na schodoch v New Yorku, kde Arthur Fleck predviedol svoje tanečné sólo.

Pravdepodobne nikto však nečakal, že sa Joker stretne s tak neuveriteľným finančným úspechom. Celosvetovo si už zarobil cez 788 miliónov amerických dolárov a určite sa nehodlá zastaviť. To znamená jedinú vec – Joker sa stal vôbec najzárobkovejším filmom s hodnotením R (výrazné násilné scény, hrubý jazyk, …) v histórii kinematografie.

pokračovanie filmu joker
Zdroj: ft.com

Film Joker pokoril aj Deadpoola

Dokonca sa očakáva, že sa stane vôbec prvým filmom s hodnotením R, ktorý kedy prekročí magickú hranicu 800 miliónov amerických dolárov. Doteraz na tróne sedeli filmy ako Deadpool a jeho pokračovanie Deadpool 2. Finálny zárobok prvého Deadpool filmu bol 783 miliónov amerických dolárov, zatiaľ čo si pokračovanie zarobilo 785 miliónov amerických dolárov.

Deadpool 2 je však špeciálnym prípadom, keďže jeho zárobok je kombinovaný aj s verziou Once Upon a Deadpool. Tá vyšla na Vianoce a mala hodnotenie PG-13. Ale poďme späť k Jokerovi, ktorý je zatiaľ jedným z najúspešnejších filmov tohto roka. Koncom roka príde silná konkurencia v podobe filmov Jumanji: Ďalší level, Ľadové kráľovstvo 2 a Star Wars: The Rise of Skywalker, pri ktorých počítame s obrovskými zárobkami.

Treba si ale uvedomiť, že Joker bol film s naozaj nízkym rozpočtom – bavíme sa tu o číslach v rozmedzí $55-70 miliónov. Keď sa teda pozrieme čisto na profit, tak si film zarobil podobne ako Avengers: Infinity War. A to už je čo povedať. Práve preto sa zvažuje výroba pokračovania, ktorá by nikdy nevznikla, ak by sme si mali vybrať my…

Filmu nakoniec zagratuloval aj samotný herec Ryan Reynolds (Deadpool) prostredníctvom fotky na sociálnej sieti Instagram. Okrem Jokera a Deadpoola sa v zozname najúspešnejších postáv s hodnotením R nachádzajú aj Neo (The Matrix Reloaded), Pennywise (To), Ježíš (Umučenie Krista), Hugh Jackman (Logan), Mr. Grey (Päťdesiat odtieňov sivej) či Ted.

Zdroj: screenrant.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -