„Niečo takéto ste ešte nevideli…“ Bude Joker novým druhom komiksovky?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nadchádzajúci film Joker, ktorý vyjde počas októbra tohto roka, je ambicióznym projektom zo sveta komiksových príbehov. Nemal by však byť „obyčajnou“ komiksovkou, akých tu je podľa výkonného producenta Michaela E. Uslana až príliš veľa. Ten sa nedávno rozrozprával o vízii režisér Todda Phillipsa a stihol nás pripraviť na niečo, čo sme ešte nevideli…

Joker sa konečne odhalil v klasickom make-upe
Zdroj: people.com

Film Joker bude úplne iný

Dlhoročný producent, ktorý spolupracuje na projektoch podľa komiksových predlôh štúdia DC (týkajúc sa projektoch spojených s Batmanom), na výstave CCXP v Kolíne nad Rýnom popísal víziu filmu Joker:

„Keď sa pozriem do novín a zistím, že ‚Och môj bože, 5. mája 2027 vychádza Ant-Man 5, to si musím zapísať do kalendára,‘ svet sa trochu zbláznil. Takže tým, že nie som fanúšikov žiadneho média, ktorému sa venuje prehnaná pozornosť, sa vždy teším, keď príde niečo iné, unikátne.“

Michael E. Uslan film joker producent
Zdroj: youtube.com

„Keď vyšli Strážcovia Galaxie, pomyslel som si, že to je niečo iné a unikátne. To isté som si myslel aj pri Deadpoolovi. Tento film (Joker) je iný a unikátny, a nie je ako žiadna komiksovka, ktorú ste niekedy videli.

Podobá sa možno viac na nízkorozpočtovú noir kriminálnu drámu Martina Scorseseho. Verím v svet, ktorý Todd vytvoril, a taktiež brilantne talentovanému Joaquinovi Phoenixovi a Robertovi De Nirovi. Ide o úžasnú, úžasnú skupinu ľudí, ktorá tento projekt priviedla k životu.“

Extrémne špecifický

Marc Maron, člen hereckého obsadenia, niečo málo porozprával o tom, čím je film v skratke. Okrem toho, že štýlom sa má podobať na ikonický komiks The Killing Joke od Alana Moorea, ho opísal takto:

„Prístup, ktorým to Todd Phillips pojal, skôr rozpráva príbeh pôvodu a študuje mentálne chorého človeka, z ktorého sa stane Joker. Je to intímny, drsný film s veľmi špecifickým zámerom. Bude naozaj zaujímavé sledovať, ako vyjde.“

Joker plagát
Zdroj: twitter.com

Obzvlášť zaujímavým teda film Joker nie je len pre komiksových fanúšikov, ale všeobecne fanúšikov kvalitných príbehov, filmárskeho umenia a perfektného herectva. Heath Ledger po smrti vyhral Oscara za svoju verziu šialeného klauna, pričom o podobnej možnosti sa začína diskutovať už aj v prípade tohto filmu.

Joaquin Phoenix je špičkový herec, ktorý by mohol v týmto projektom zaujať natoľko, že konečne vyhrá Cenu Akadémiepotom, čo už bol 3-krát nominovaný.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tešíte sa na filmového Jokera? Myslíte si, že naozaj „rozbije žáner“, alebo tvorcovia preceňujú svoju víziu? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: cbr.com, comicbook.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -