Ako Joaquin Phoenix vymyslel svoj šialený smiech pre film Joker?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nadchádzajúci film Joker si v našich kinách pozrieme už začiatkom októbra, pričom očakávania začínajú hustnúť. Hlavnú úlohu šialeného klauna, Princa zločinu z Gotham City si zahral Joaquin Phoenix, ktorý má na konte už 3 nominácie na Oscara. O réžiu a scenár sa postaral Todd Phillips, pričom sa už nevieme dočkať toho, s čím nás prekvapí. Dnes však pristúpme k užšiemu obrazu – k tomu, ako vznikol Arthur Fleck.

Desivý smiech pre film Joker

Keď sa režiséra Todda Phillipsa opýtali, čo chce filmom Joker dosiahnuť, chce príbeh pojať mimo obmedzení strán komiksu. „Týmto filmom nevyzývame ľudí, aby povstali. Pokúsili sme sa však vysvetliť, prečo by ľudia mohli či mali začať revolúciu,“ povedal. Dej by sa mal vymknúť klasickým klišé komiksoviek, sme teda zvedaví, či to tak bude aj naozaj.

O necelé dva mesiace na plátne uvidíme titulného Arthura Flecka – ktorý sa premení na Jokera. Budeme sledovať zostup zlomeného človeka do tmy zločinu. Herec Joaquin Phoenix, ktorý stvárňuje hlavnú postavu, samozrejme, nezastáva praktiky svojho charakteru. Predsa len, ide o asi najznámejšieho komiksového zloducha, nemali by sme preto ani uvažovať nad tým, že nebude prehnitý skrz na skrz.

Joker na nových fotkách
Zdroj: justjared.com

Phoenix je pri vyberaní svojich projektov veľmi opatrný, pričom má na to, aby ho bezproblémovo obsadili aj do veľkých komiksových filmov. On si však vybral Jokerarelatívne nízkorozpočtový príbeh, ktorý nenasleduje žiadny špecifický dej z komiksov. Môžeme teda očakávať, že bude unikátny, a navyše sa mu Phoenix venoval naplno. Niečo málo nám o tom odhaľuje aj to, odkiaľ si bral inšpiráciu pre šialený smiech svojho Jokera:

„Začal som takto. Videl som videá, na ktorých boli ľudia trpiaci patologickým smiechom, psychickou poruchou, ktorá vyvoláva nekontrolovateľný smiech.“

Tešíte sa na film Joker? Veríte, že Joaquin Phoenix nesklame a ukáže nám netradičnú komiksovku? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: movieweb.com, republica.it

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -