Filmy

Uvidíme niekedy film Joker vs Batman s Phoenixom a Pattinsonom?

Filmový svet DC, zdá sa, zažíva renesanciu. Už čoskoro sa do kín dostane prvý sólový film legendárnej postavy Joker, ktorú stvárnil skvelý Joaquin Phoenix. Po asi dvojročnej pauze sa potom dočkáme nového príbehu o ikonickom Temnom rytierovi z Gotham City, ktorého po novom prinesie na plátno Robert Pattinson. Je však možné, že sa ich postavy v budúcnosti stretnú? Uvidíme niekedy film Joker vs Batman?

záporáci v the batman

Zdroj: wegotthiscovered.com/NovaMCU, imdb.com

Uvidíme niekedy film Joker vs Batman?

Dve z najznámejších komiksových postáv. Dva nové filmy, z ktorých jeden už zbiera jednohlasne pozitívne reakcie. Keby sa podarila aj sólovka The Batman od režiséra Matta Reevesa, ktorá by sa podľa portálu IMDb mala dostať do kín v lete roku 2021, ďalší krok by bol jasný: preťať ich príbehy a spojiť do jedného deja. A vtedy – ak by sa divákom oba filmy páčili – by fanúšikovia určite zošaleli.

Avšak, portál Variety nám priniesol vyjadrenie režiséra filmu Joker Todda Phillipsa, ktoré takúto možnú budúcnosť vyvracia. Na otázku, či sa cesty Arthura Flecka a Brucea Waynea niekedy spoja, odpovedal takto: “Nie, určite nie.”

“Zaujímavo, zdá sa, že v Spojených štátoch amerických sú komiksy naším Shakespeareom. A môžete spraviť naozaj mnoho verzií Hamleta. V budúcnosti tu bude ešte mnoho ďalších Jokerov, tým som si istý.”

Phillips si je istý, že komiksovky na filmovom plátne v blízkej dobe určite nevymrú. A tak dáva zmysel, že ešte uvidíme množstvo verzií ikonických postáv. Taktiež nezamietol možnosť, že Phoenixov Princ zločinu sa ešte objaví v budúcnosti DC. Povedal však len, že s Pattinsonovým Temným rytierom sa nestretne.

režisér todd phillips

Todd Phillips; Zdroj: superstarsbio.com

Joker

Už začiatkom októbra sa do našich kín dostane prvý zo spomínaných filmov – nový Joker. Ako už určite viete, v titulnej úlohe sa objavuje herec Joaquin Phoenix. Asi len málokto však tuší, ako veľmi odhodlaný a zapálený je tento umelec pre postavy, ktoré ho oslovia na ľudskej, resp. psychologickej rovine. Toto o prípravách odhalil v rozhovore s portálom ET Canada:

Prvá vec bolo chudnutie, s tým som vlastne začal. Ako sa ukazuje, ovplyvňuje to vašu psychológiu, a keď za ten krátky čas schudnete tak veľmi, pomaly začnete strácať rozum. Je tu tiež kniha o politických atentátnikoch, ktorá ma zaujala. Zachádza do rôznych typov osobností, ktoré robia podobné veci ako ja v tomto filme.”

Počas nakrúcania som mal každý deň pocit, že objavujem nové aspekty charakteru a odtiene jeho osobnosti, a to až do posledného dňa,” dodal Phoenix.

The Batman

O film The Batman sa postará režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum), no neuvidíme ho až do roku 2021. Do úlohy titulného Temného rytiera, strážcu noci, bol obsadený Robert Pattinson. Ten Pattinson, ktorý v ságe Twilight stvárňoval sexy trblietavého upíra Edwarda Cullena. Ak sa však pozriete na jeho kompletnú filmografiu, zistíte, že je omnoho viac.

Pattinson hral vo filmoch ako The Rover (2014)Good Time (2017) či The Lighthouse (2019). Každý z nich je považovaný za kritický úspech, pričom vo všetkých troch chválili jeho herecký výkon. V hlavnej, resp. vo vedľajšej úlohe príbehu vie naozaj zahviezdiť. Nemali by sme teda očakávať, že pri filme The Batman tomu bude inak. Je viac ako upír. Ságu Twilight dokonca nenávidí. Avšak to, že ľudia nenávidia jeho, to mu vôbec nevadí, dokonca je za to vďačný.

Herec nedávno poskytol rozhovor portálu Variety. V ňom nám odhalil, že negatívne reakcie ho vôbec netrápia. Nie však preto, lebo ho nezaujíma názor divákov, ale preto, lebo ho ich názor neodradí. Na negatívne reakcie dokonca povedal, že “boli menej ‘jedovaté’, ako čakal.” Potom dodal: “Je omnoho zábavnejšie byť underdog (niekto, koho väčšina ľudí nemá rada). Nie sú od vás žiadne očakávania.

robert pattinson ako batman

Zdroj: nypost.com

Budúcnosť

To, že podľa slov režiséra Todda Phillipsa nikdy neuvidíme film Joker vs Batman, teda príbeh, v ktorom by sa títo dvaja herci mohli stretnúť tvárou v tvár, je naozaj veľká škoda. Nakoniec však ide o nové “poduniverzum” štúdia DC, ktoré sa nebude nasilu snažiť spájať postavy do tímoviek. Môžeme to teda vnímať aj ako výhodu. Radšej veľa kvalitných a realistických sóloviek ako jednú farebnú kašu počítačových efektov.

Ľutujete, že pravdepodobne nikdy neuvidíme film Joker vs Batman, alebo to vidíte ako znak pozitívneho smeru DC, ktoré si pôjde za kvalitnými príbehmi? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: imdb.com, variety.com, movieweb.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár