Rozprávkové Disney dobrodružstvo Jungle Cruise prichádza s akčným trailerom. Môžeme sa tešiť na hit tohto leta?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Film Jungle Cruise s ikonou wrestlingu v hlavnej úlohe

Štúdio Disney kedysi patrilo k popredným autorom v oblasti animovanej tvorby, kde v podstate dokázali desiatky rokov produkovať obrovské hity, ktoré máme všetci tak veľmi radi. Či už to bol Leví Kráľ, Tarzan, Lady a Tramp alebo Snehulienka a sedem trpaslíkov, bezproblémovo mohol akýkoľvek divák hovoriť o týchto filmoch pozitívne.

Boli to totiž poctivo napísané dobrodružstvá s postavami, ktoré nám neboli ľahostajné a jednoduchými príbehmi o láske, priateľstve a s evidentným morálnym ponaučením. Nešetrilo sa hrejivým humorom a vďaka nenútenému spracovaniu, ktorému nechýbalo srdce a ručne kreslená animácia, sú mnohé rozprávky mimoriadne aktuálne aj dnes.

Nie nadarmo predsa mnohí preferujú staré klasiky pred početnými modernizáciami, ktoré robí Disney v súčasnosti. Ich hlavnou úlohou je totiž dosiahnuť maximálny zisk a následne sa stať atrakciou v jednom z parkov gigantickej korporácie. Tá má pod svojimi krídlami štúdiá ako Fox, Marvel a dokonca aj najpopulárnejšiu science fiction značku súčasnosti i minulosti, teda Star Wars.

Trailer – film Jungle Cruise

Nadchádzajúci film Jungle Cruise je filmovou adaptáciou jedného z takýchto tematických parkov s rovnakým menom. K projektu sa producentom podarilo získať Dwaynea Johnsona a Emily Blunt ako ústredné duo akčného dobrodružstva pre všetky vekové kategórie. Na post režiséra usadol Jaume Collet-Serra, ktorý v minulosti pracoval na niekoľkých brakových hororoch.

Medzi jeho úspešnejšiu tvorbu sa radia kolaborácie s hernom Liamom Neesonom. Spravidla šlo o thrillery ako napríklad Prenasledovaný, Non-Stop alebo Muž vo vlaku. Je teda možné, že sa režisér nebude cítiť pri takejto tematike úplne pohodlne, keďže s ňou nemá žiadne doterajšie skúsenosti.

Jungle Cruise
Zdroj: screenrant.com

Trailer zatiaľ presvedčil len málokoho 

Dwayne Johnson síce disponuje charizmou a za tie roky vo filmovom priemysle si vybudoval takzvané komediálne načasovanie. Treba ale dodať, že na plátne s Emily Blunt pôsobia obaja trochu zvláštne. Minimálne z ukážky príliš necítiť energiu, ktorá je pre podobné dobrodružné buddy filmy priam kľúčová.

Nehovoriac o tom, že toho dobrodruha mu príliš neveríme a v porovnaní s konkurenciou ako Indiana Jones (Harrison Ford) alebo Rick O’Connell (Brendan Fraser) pôsobí pomerne nevýrazne, dokonca až priemerne. K finálnemu produktu sa, samozrejme, momentálne vyjadrovať nemôžeme, ale v traileri bývalá „športová“ legenda s prezývkou The Rock nepresvedčila.

Na druhej strane treba uznať a podotknúť, že produkčné kvality sú na zverejnenej ukážke naozaj vidieť. V praxi platí, že každý záber je nádherne komponovaný a rozprávkovo farebný, keďže je úplne očividné, že najmladší diváci sú cieľovou kategóriou. Tomu bude zrejme odpovedať aj humorná stránka, ktorá už v ukážke nešetrí dávkou infantilnosti.

film Jungle Cruise
Zdroj: wallpaperaccess.com

Starším návštevníkom kina bude úplne zrejmé, že vlastne všetko na plátne je umelo vytvorené a väčšina lokácii neexistuje. Tvorcovia by zelené plátno, ktoré cítiť z každého stromu v traileri na film Jungle Cruise, mohli využiť k pôsobivým vizuálnym hrám v oblasti akčných, respektíve dobrodružných, scén.

Nezastavujúca akčná jazda 

Z toho pohľadu sa zdá, že autori upustili uzdu fantázie a pôjdu na plný plyn. Divoké preháňanie sa po rozbúrených moriach, bojovanie s krvilačným leopardom (ktorý je kvôli CGI nepresvedčivý), alebo kontaktné bitky s rôznymi príšerami. To všetko sa nachádza v traileri.

Práve na tom by zúčastnení filmári mohli stavať a priniesť nám poctivú pop-cornovú záležitosť na začiatku leta. Mladší diváci si ju užijú ako divokú jazdu so všetkým, čo k typickému zástupcovi žánru tomu patrí. Tí starší zasa zavítajú do kina kvôli Johnsonovi, Emily Blunt a sledu akčných scén, ktoré vyzerajú byť výborne nasnímané. Navyše im nechýba dynamika, spád a zatiaľ to vyzerá tak, že Collet-Serra to režijne zvládne obstojne.

Jungle Cruise
Zdroj: empireonline.com

Ako nakoniec celý projekt dopadne sa dozvieme už 24. júla 2020, kedy snímka putuje do našich kín a vo vybraných sálach si ju dokonca budete môcť užiť v 3D. Záverom môžeme dodať, že vzhľadom na cieľovú vekovú kategóriu filmu poputuje s najväčšou pravdepodobnosťou do našich kinosál v slovenskom dabingu.

Tešíte sa na film Jungle Cruise alebo úspešne ignorujete terajšiu tvorbu štúdia Disney? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -