FilmyVýber šéfredaktora

Bol film Ľadové kráľovstvo vytvorený iba aby zakryl temnú pravdu?

Film Ľadové kráľovstvo zakrýva temnú pravdu

Všetci poznáme film Ľadové kráľovstvo. Postavičky z tohto animáku na nás vyskakujú snáď všade. Sú na oblečení, hrnčekoch, fľaškách, plagátoch, … Kto by nevedel, o čo sa jedná?

Príbeh o Else, ktorá ovláda ľad a sneh iba pomocou svojich rúk, spravil obrovský bum vo svete rozprávok. Čo ak sa ale za vytvorením tohto filmu skrýva niečo oveľa väčšie, než iba pobavenie pre deti a ich rodičov? Bolo Ľadové kráľovstvo vytvorené iba aby zakrylo temnú pravdu?

frozen

Zdroj: wired.com

Walt Disney

Walt Disney bol americký filmový režisér, scenárista, producent a animátor. Okrem toho ilustroval niektoré knihy a časopisy a je zakladateľom Disneylandu – zábavného parku s motívmi Disney rozprávok.

Okolo jeho života sa točí jedna obrovská konšpiračná teória, ktorú mnoho ľudí potvrdzuje i vyvracia. Tou je, že sa Walt Disney dal kryogenicky zmraziť, aby sa dožil budúcnosti. Celé Disney túto teóriu usilovne vyvracalo a vyvracia dodnes. Kde je však pravda, nikto nevie. Walt Disney údajne zomrel 15. decembra 1966 v Kalifornii. Je to však dátum jeho úmrtia, či dátum jeho zmrazenia?

walt disney

Zdroj: d23.com

Konšpiračná teória

Novou teóriou je, že celý film Ľadové kráľovstvo (po anglicky Frozen) vznikol ako zásterka tejto konšpiračnej teórie.

Ak ste do roku 2011 dali do Googlu slovné spojenie Disney frozen alebo Walt Disney frozen, vyhodilo vám to kvantum článkov o teórii Disneyho kryogenického zmrazenia. Teraz však, keď zadáte tieto slovné spojenia do Googlu, vyhodí vám milióny výsledkov o tejto svetoznámej a obľúbenej rozprávke.

frozen

Zdroj: youtube.com

Zamyslime sa. Ľudia z Disney museli vedieť, že ich fanúšikovia sú zvedaví a nedajú pokoj, kým neodhalia pravdu. Kým budú mať zdroje, z ktorých môžu čerpať, samozrejme. A odkiaľ ľudia čerpajú väčšinu informácii? No predsa z internetu, z Googlu. Ako teda zabrániť tomu, aby tam našli všetky články o Waltovom zmrazení? Vytvorili snáď ich najznámejšiu rozprávku s názvom Frozen a tým zahltili celý internet.

Samozrejme, toto nie je overený fakt. Je to iba jedna z ďalších konšpiračných teórii. Je na vás, aký názor si na ňu urobíte. Podľa nás to ale zaváňa tajomstvami a rozhodli sme sa, že sa s vami podelíme o takúto zaujímavosť.

Čo si o tejto konšpiračnej teórii myslíte vy? Veríte, že je Walt Disney kryogenicky zmrazený, alebo si myslíte, že všetky reči o tejto veci sú vymyslené? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: youtube.com

Betka Múcsková
About author

Volám sa Betka, mám 20 rokov a Som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.
  Related posts
  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Filmy

  Režisér nového dokumentárneho filmu spomína, ako Attila Végh pochyboval pred zápasom storočia

  Filmy

  John Cena nám odhalil prvých 10 minút DC filmu Suicide Squad 2

  Filmy

  Prezradil nám film The Eternals jeden z najväčších spoilerov Marvel Cinematic Universe?

  Pridaj komentár