Dostane film Legendárna partia pokračovanie? Odpoveď poskytol sám režisér

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Film Legendárna partia je krásnou animovanou rozprávkou z roku 2012 od štúdia The DreamWorks Animation. Jeho knižnú predlohu napísal William Joyce. Príbeh sa zaoberá americkými detskými mýtmi. Medzi ne patrí Jack Frost, Santa Claus, Zúbková víla a Veľkonočný zajac.  Nové informácie však odhaľujú, že by film Legendárna partia mohol dostať pokračovanie. Ako sa k tomu vyjadril režisér?

Dej prvého filmu

Jack Frost zistí, že je strážcom, či skôr dušou, ktorá má za úlohu ochraňovať detstvo. Spojí sa s ďalšími detskými mýtickými postavami aby premohli bubáka. Popri tom sa snažia neplniť hodnotu spolupatričnosti, odvahy a viery. Film bol veľmi nevinný a zahrial pri srdci. Podľa kritikov však nepatril medzi tie najlepšie animované filmy, preto nikto nepočítal s tým, že film Legendárna partia dostane pokračovanie.

Legendárna partia
Zdroj: choice.npr.org

Prednedávnom sa však režisér Peter Ramsey vyjadril, že by chcel režírovať sequel tohto filmu. Po tomto filme zrežíroval aj film Spider-Man: Paralelné svety, za ktorý získal Oscara. No chcel by sa opäť vrátiť k tejto rozprávke. DreamWorks a Paramount z jeho nápadu však nie sú úplne nadšení, keďže prvý film bol stratový. Ramsey sa však nevzdáva, pretože verí, že si postavy zaslúžia druhú šancu.

Dostane film Legendárna partia pokračovanie?

Napriek tomu, že mu tento film zakýval kariérou, skúsenosť s jeho režírovaním berie pozitívne. Aj keď ho nepopularita filmu veľmi zabolela, naučil sa, že človeka nedefinuje len jedna vec v jeho živote. Vyzerá to teda tak, že bude naďalej bojovať za druhú šancu pre film Legendárna partia a pre jeho pokračovanie. Koniec koncov, prvý prepadák ho určite veľa naučil. Taktiež sa odmieta vzdať postáv, ktoré si tak zamiloval.

rise of the guardians
Zdroj: empireonline.com

Síce bol film Legendárna partia veľkým sklamaním a peňažne stratovým pre štúdio, stále má niekoľko stoviek fanúšikov. Tí naňho spomínajú s láskou a určite Ramseyho podporia v jeho nápade s pokračovaním. Nič ešte nie je oficiálne a je možné, že sa pokračovania vôbec nedočkáme. Všetko teraz leží na pleciach Ramseyho a štúdia. Dajú filmu a režisérovi druhú šancu?

Páčil sa vám film Legendárna partia a chceli by ste vidieť jeho pokračovanie? Odpovede nám zanechajte v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -