5 dôvodov, prečo si v kine musíš pozrieť film Loli paradička!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

5 dôvodov, prečo treba vidieť film Loli paradička

18. júla sa do slovenských kín dostane východniarsky film Loli paradička. Romantická komédia pritom sľúbi, že niečo takéto ste už poriadne dlho nevideli… Poďme si dnes prebehnúť 5 dôvodov, prečo by ste jeho premiéru nemali zmeškať!

VÝCHOD, LÁSKA, PEŇEŽI.

film loli paradička
Zdroj: forumfilm.sk

Smiešno-smutný príbeh

Romantická komédia o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. Keď sa Milan, jarmočný predavač cukroviniek, dozvie, že Veronka mu ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku.

Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke pritom neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zasa neprekáža, že Veronka je Rómka. Prijme však takúto „nekonvenčnú“ dvojicu aj spoločnosť? Podarí sa Milanovi a Veronke obhájiť svoju lásku?

film loli paradička
Zdroj: forumfilm.sk

Reakcie z filmového festivalu

Slávnostná premiéra filmu Loli paradička prebehla na Art Film Feste v Košiciach. Takto naň reagovala Milka Zimková, známa východoslovenská herečka, scenáristka a protagonistka filmu Pásla kone na betóne:

„Aj som sa pri ňom nasmiala, aj som si trošku poplakala. Ak sa chcete aj vy zasmiať, tak príďte do kina, neobanujete.“

milka zimková
Zdroj: forumfilm.sk

Východniarski herci

V Loli paradičke hrajú takmer výlučne východoslovenskí herci. V úlohe Veronky vystupuje Kamilka Mitrášová, študentka Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach, jej filmového partnera Milana stvárnil Michal Iľkanin, herec divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove.

Vo vedľajších úlohách hrajú napríklad Michal Solltész zo Štátneho divadla v Košiciach a Kveta Stražanová, herečka Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

loli paradička
Zdroj: forumfilm.sk

Historická udalosť

Po filme Pásla kone na betóne ide o prvý autorský celovečerný film, ktorý pochádza výlučne z východného Slovenska – za posledných 30 rokov. Či už východniar a či nie, toto by nemal zmeškať nikto…

Zábavný trailer

Východoslovenský film Loli paradička sa aj do vašich kín dostane už 18. júla vďaka spoločnosti Forum Film Slovakia.

Zdroj: TS forumfilm.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -