FilmyTrailery

5 dôvodov, prečo si v kine musíš pozrieť film Loli paradička!

5 dôvodov, prečo treba vidieť film Loli paradička

18. júla sa do slovenských kín dostane východniarsky film Loli paradička. Romantická komédia pritom sľúbi, že niečo takéto ste už poriadne dlho nevideli… Poďme si dnes prebehnúť 5 dôvodov, prečo by ste jeho premiéru nemali zmeškať!

VÝCHOD, LÁSKA, PEŇEŽI.

film loli paradička

Zdroj: forumfilm.sk

Smiešno-smutný príbeh

Romantická komédia o láske dvoch “nešťastníkov” z východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. Keď sa Milan, jarmočný predavač cukroviniek, dozvie, že Veronka mu ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku.

Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke pritom neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zasa neprekáža, že Veronka je Rómka. Prijme však takúto “nekonvenčnú” dvojicu aj spoločnosť? Podarí sa Milanovi a Veronke obhájiť svoju lásku?

film loli paradička

Zdroj: forumfilm.sk

Reakcie z filmového festivalu

Slávnostná premiéra filmu Loli paradička prebehla na Art Film Feste v Košiciach. Takto naň reagovala Milka Zimková, známa východoslovenská herečka, scenáristka a protagonistka filmu Pásla kone na betóne:

“Aj som sa pri ňom nasmiala, aj som si trošku poplakala. Ak sa chcete aj vy zasmiať, tak príďte do kina, neobanujete.”

milka zimková

Zdroj: forumfilm.sk

Východniarski herci

V Loli paradičke hrajú takmer výlučne východoslovenskí herci. V úlohe Veronky vystupuje Kamilka Mitrášová, študentka Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach, jej filmového partnera Milana stvárnil Michal Iľkanin, herec divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove.

Vo vedľajších úlohách hrajú napríklad Michal Solltész zo Štátneho divadla v Košiciach a Kveta Stražanová, herečka Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

loli paradička

Zdroj: forumfilm.sk

Historická udalosť

Po filme Pásla kone na betóne ide o prvý autorský celovečerný film, ktorý pochádza výlučne z východného Slovenska – za posledných 30 rokov. Či už východniar a či nie, toto by nemal zmeškať nikto…

Zábavný trailer

Východoslovenský film Loli paradička sa aj do vašich kín dostane už 18. júla vďaka spoločnosti Forum Film Slovakia.

Zdroj: TS forumfilm.sk

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Prinášame vám rebríček tých najlepších MCU filmov. Je medzi nimi váš obľúbenec?

  Filmy

  Ryan Reynolds po filme Detektív Pikachu v ďalšej hernej adaptácii. O ktorú sa jedná?

  Filmy

  Filmy Matrix 4 a nový Batman môžu byť kvôli koronavírusu odložené. Máme sa báť?

  Filmy

  Hororový DC spin-off The Trench preskúma najhlbšie časti z podmorského sveta Atlantídy

  Pridaj komentár