Filmy

Vráti sa Jim Carrey vo filme Maska 2 s krvavým R-ratingom? Tajný zdroj z Warner Bros. odhaľuje vzrušujúce novinky

Film Maska 2 realitou?

Tajný zdroj zo štúdia Warner Bros. odhalil zahraničnému portálu We Got This Covered, či niekedy uvidíme film Maska 2 s hercom Jimom Carreym. O možnom pokračovaní, resp. remakeu (prerobení) ikonického príbehu podľa známej postavy od Dark Horse Comics sa rozprávalo už v lete. Tvorca Mike Richardson povedal magazínu Forbers, že premýšľa nad pokračovaním série, ktorú v roku 2005 zabil nekvalitný film Maska Junior. Tentokrát by však hlavnú úlohu mala dostať herečka:

“Chcel by som v tom filme vidieť nejakú veľmi dobrú fyzickú komediantku. Nejakú už mám vybranú, ale nepoviem jej meno…”

“Nikdy neviete, čo budúcnosť ukrýva. Máme zopár nápadov,” doplnil Richardson ešte v júli pre Forbes.

jim carrey maska

Zdroj: scribol.com

Myšlienka pokračovania série nadchla dlhoročných fanúšikov originálu z roku 1994, zároveň ich však vydesila. Jediný dôvod, prečo pôvodná Maska uspela, bol titulný herec Jim Carrey. Ten bol v neúspešnom pokračovaní z roku 2005 nahradený Jamiem Kennedym, máme teda dôkaz, že Maska bez Carreyho by jednoducho nemala nikdy vzniknúť (aj keď je pravda, že Maska Junior zlyhal aj kvôli katastrofálnemu scenáru a réžii).

Pokračovanie s Jimom Carreym

Tajný zdroj zo štúdia Warner Bros. teraz hovorí o tom, že Maska ožíva. Do hlavnej úlohy chcú údajne obsadiť Jima Carreyho, ktorý by mal opäť stvárniť obyčajného nešťastníka, z ktorého sa stane živá rozprávková postavička. Zatiaľ nie je známe, či ho už štúdio oslovilo, no Warnerovci oňho podľa všetkého chcú bojovať.

Ide o ten istý projekt, o ktorom tvorca Masky Mike Richardson rozprával ešte v lete? Alebo pôjde o dva separátne filmy? Nič z toho, žiaľ, zatiaľ nevieme potvrdiť, každopádne je tu ešte jedno vyjadrenie Richardsona, ktoré by nás malo pripraviť na temnejší zážitok:

“Chcem, aby išlo o ďalší charakterový príbeh o človeku, ktorý získa absolútnu moc. Celá tematika ‘The Mask’ je o tom, že všetci neustále hovoríme, čo všetko by sme spravili, pokiaľ by sme mohli, podobne ako Stanley Ipkiss [hlavná postava príbehu]. Keď však túto absolútnu moc získame, začneme ju využívať na tie najväčšie hlúposti a úplne zabudneme na ľudskosť a používanie našej moci na konanie dobra.”

Mike Richardson

Mike Richardson; Zdroj: pamplinmedia.com

Existujú špekulácie ohľadom toho, že film Maska 2, či už s Carreym alebo ženskou herečkou v hlavnej úlohe, ponesie krvavé a neslušné hodnotenie R. To by predsa len dávalo zmysel z viacero dôvodov. Za prvé, pôvodná komiksová predloha od Richardsona je o dosť temnejšia ako filmové spracovanie z roku 1994. No a za druhé, dnes už nie je pravidlom, že snímky s R-ratingom zarábajú menej, čo dokázali počiny ako Deadpool alebo Joker.

Zdroj: wegotthiscovered.com, movieweb.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Filmy

  Režisér nového dokumentárneho filmu spomína, ako Attila Végh pochyboval pred zápasom storočia

  Filmy

  John Cena nám odhalil prvých 10 minút DC filmu Suicide Squad 2

  Filmy

  Prezradil nám film The Eternals jeden z najväčších spoilerov Marvel Cinematic Universe?

  Pridaj komentár