Dostane film Maska pokračovanie? Herec Jim Carrey má jednu podmienku

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Film Maska z roku k nám prišiel v roku 1994. Do hlavnej úlohy bol vtedy obsadený komik Jim Carrey. Bolo to počas obdobia, kedy Jim zažíval najväčšiu slávu a hral v najväčších hitoch. Po rokoch však vo vzduchu visí nezodpovedaná otázka na možné pokračovanie tejto kultovky. Dočkáme sa niekedy filmu Maska 2?

Uvidíme niekedy film Maska 2?

V dnešných časoch má Hollywood v obľube vdychovať život starým sériám, či vytvárať nové rebooty. Nie je teda ťažké si predstaviť možné pokračovanie filmu Maska.

film maska 2
Zdroj: fuse.tv

Herec Jim Carrey, ktorý aktuálne promuje jeho najnovší film Ježko Sonic, sa otvorene vyjadril na možné pokračovanie filmu. Počas nedávneho rozhovoru padla otázka, že aká je teda možnosť návratu Stanleyho Ipkissa vo filme Maska 2. Jeho vyjadrenie si môžete prečítať nižšie.

Nemyslím na pokračovania a podobné veci, myslím si, že tento [Ježko Sonic] je na pokračovanie celkom vhodný, pretože sme ešte nevyvinuli postavu Dr. Eggmana úplne. Myslím si, že Maska záleží na tvorcoch. Naozaj to záleží na tvorcoch. Nechcem to urobiť len aby to bolo. Urobil by som to jedine, keby tam bola nejaká šialená vízia. Samozrejme.

Nič nie je stratené

Originál z roku 1994 režíroval Chuck Russell. Dej filmu sa točil okolo bankového účtovníka. Stanley Ipkiss našiel magickú masku, ktorá patrí bohu Lokimu. Tento nález mu navždy zmenil život. Keď si masku nasadí, Stanley sa premení na sebavedomého, šarmantného playboya so zvláštnymi schopnosťami. Vo filme taktiež vystupuje aj Cameron Diaz ako jeho tajná láska.

V roku 2005 dostal film aj spin-off pod názvom Syn masky. V tomto filme sa ale Jim Carrey a Camron Diaz neukázali. Jednalo sa o filmovú katastrofu, na ktorej si kritici poriadne zgustli. Tento film dokonca prerobil, čo sa o jeho originálnom predchodcovi povedať nedá.

film maska
Zdroj: hipwallpaper.com

Film Maska z roku 1994 zarobil celosvetovo 351 miliónov dolárov a to jeho rozpočet dosahoval výšku „len“ neuveriteľných 23 miliónov dolárov. Práve aj vďaka finančnej úspešnosti filmu by sme sa mohli dočkať pokračovania.

Štúdio Warner Bros. sa zatiaľ nevyjadrilo, no my by sme pokračovanie naozaj privítali. Maska vychádza z komiksovej predlohy osemdesiatich rokoch. Publikovalo ju vydavateľstvo Dark Horse Comics, ktoré má okrem iného na svedomí aj diela ako Hellboy, Sin City a podobné.

Zatiaľ teda nič potvrdené nie je, no postupom času a pri nátlaku od fanúšikov by sa predsa len mohli pohnúť ľady. O všetkých novinkách vás budeme priebežne informovať, no zatiaľ by ste si nemali nechať ujsť film Ježko Sonic, ktorý k nám do kín príde už 20. februára 2020!

Chceli by ste vidieť pokračovanie tejto staršej klasiky? Máte radi tento film? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -