Trailer na film Miki je vonku. Toto je najočakávanejší slovenský film v histórii

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Miki

Aktualizované 08.07.2024: Tvorcovia dnes predstavili trailer k filmu MIKI, ktorý vezme divákov do obdobia divokých 90. rokov, keď sa k moci dostávali ľudia silou a keď mizli posledné zvyšky morálnych zábran. 

MIKI príde do kín 15. augusta a už od ohlásenia začiatku nakrúcania bol najočakávanejším filmom roka 2024.

Realizácia filmu MIKI vyvolala veľké diskusie, najmä kvôli hlavnej postave, viacnásobnému vrahovi, ktorého predobraz vyvoláva v spoločnosti stále silné emócie – ako sa ukázalo aj pri aktuálne prebiehajúcom súdnom procese.

Tvorcovia sú ale presvedčení, že porozprávať tento príbeh  je mimoriadne dôležité, “pretože morálne rozloženie spoločnosti, ktoré nastalo v 90. rokoch, má svoje dozvuky až do dnešných dní.” Vo filme účinkuje viac ako 100 hercov.

Aktualizované 05.07.2024: Dnes nás tvorcovia chystaného slovenského kriminálneho trileru prekvapili novou ukážkou na film Miki. Niekdajší boss slovenského podsvetia v podaní Milana Ondríka sa tu prezentuje naozaj veľkým štýlom – v jazere, iba v slipoch drží na reťazi tigra.

Snímka tu opäť odráža skutočnosť, aj skutočný Čermák naozaj vlastnil tigre, choval dokonca až troch. Známym príbehom je, že ich využil aj na útek pred kukláčmi, ktorý v jeho dome zasiahli v roku 1996. Možno aj túto scénu bude ukazovať film, ktorý poputuje do kín 15. augusta. Ďalšieho traileru sa máme dočkať už o pár dní, 8. júla.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miki (@mikifilm.sk)

Pôvodný článok –  trailer na film Miki

Už toto leto príde do kín nový slovenský triler MIKI z dielne Jakuba Kronera, v hlavných úlohách s Milanom Ondríkom (Miki), Michalom Kubovčíkom (Mikoho brat), Annou Javorkovou (ich mama), Dušanom Cinkotom, Gregorom Hološkom a ďalšími.

Film inšpirovaný príbehom bývalého bossa slovenského podsvetia prinesie príbeh z 90. rokov na Slovensku.Tvorcovia aktuálne intenzívne pracujú v postprodukcii na posledných úpravách pred uvedením snímky do kín. Dnes ale prinášame prvé zábery z filmu formou oficiálneho teasera.

Milan Ondrík sa kvôli filmu dokonca stretol aj so samotným Mikulášom Černákom. Scenár je inšpirovaný skutočnými udalosťami a na obdobie po rozpade Československa poukazuje z pohľadu mafiánov.

Tento projekt je plný obrovského očakávania zo strany divákov, keďže ukáže to najbrutálnejšie obdobie, aké si naša krajina pamätá. Silným momentom filmu budú aj kruté zábery na vybavovanie si účtov Mikuláša Černáka, ktorými bol tak známy.

Bude to unikát

Filmový štáb nakrúcal v takmer 50 lokalitách, v Kúpeľoch Sliač, šamorínskom kultúrnom dome či starej nemocnici v Podunajských Biskupiciach.

Film sa dokonca podľa ukážok vracia až do minulosti k ikonickému povolaniu šoféra autobusu. Prípravy si vyžadovali dôkladné preštudovanie všetkých dostupných spisov. Slovenskom aktuálne rezonujú aj správy o podmienečnom prepustení Černáka, ktorý sa začiatkom mája mal zúčastniť pojednávania po takmer 26 rokoch strávených vo väzení.

Pre chýbajúce dôkazy ale samotné pojednávanie odročili.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -