Filmy

Romantická dráma podľa skutočných udalostí. 5 dôvodov, prečo musíte vidieť film Môj príbeh

5 dôvodov, prečo musíte vidieť film Môj príbeh

Aj v slovenských kinách sa už 26. decembra začne premietať nový film Môj príbeh. Ten podľa skutočných udalostí vyrozpráva príbeh plný zlyhaní a sklamaní, ale aj lásky a nádeje. “Film vypráví o neuvěřitelné snaze dostat se ze dna, o síle přátelství a o vůli otevřít srdce a nezanevřít na lásku. Tímto příběhem chceme inspirovat ty, kteří v sobě sílu zatím nenašli,” približujú českí a slovenskí tvorcovia.

Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli predstaviť vám 5 dôvodov, prečo by ste nemali zmeškať premiéru novej romantickej drámy vo vašom kine.

moj pribeh film

Zdroj: mujpribeh.film

Zaujímavý príbeh

Elizabeth kvôli osudovej láske ukončí úspešnú kariéru baletky. Muž jej srdca má však dve tváre, a tak Elizabeth v jedinom okamihu stratí úplne všetko, o čo jej v živote šlo. Ocitne sa na úplnom dne, z ktorého nie je vidina cesty späť. A tu práve začína jej príbeh… To, čo sa zdalo byť koncom, môže sa stať novým začiatkom.

Tvorcovia

Môj príbeh je skvelou kombináciou práce ostrieľaných profesionálov.

O réžiu sa postarali Libor Adam a Hana Hendrychová, dlhoročne skúsení a úspešní producenti, pre ktorých je novinka režisérsky debut. Na scenári spolupracovali s Pavlou Krečmerovou a Zorou Castillo. O kameru sa postaral Lukáš Hendrych.

Hlavná herecká úloha Elizabeth patrí herečke Vlastine Svátkovej. Tá má bohaté skúsenosti z českých aj slovenských seriálov, ako aj z filmov ako napríklad Ženy v pokušení, Fair Play, Gangster Ka, Dítě číslo 44 či Všetko alebo nič. Na chvíľu sa na plátne objavila už aj po boku Daniela Craiga vo filme Casino Royale z roku 2006. Herecké obsadenie dopĺňajú mená ako Vilma Cibulková, Saša Rašilov nejml., Zuzana Norisová, Milan Kňažko a mnoho ďalších.

O hudbu sa postaral skúsený skladateľ Petr Malásek. Okrem toho, že od roku 1990 spolupracuje ako pianista a kapelník s Hanou Hegerovou, má za sebou množstvo filmových soundtrackov. Ako prezrádza jeho profil na portáli CSFD, dodnes pracoval na vyše 30 snímkach, niekoľkých seriáloch a zopár dokumentárnych filmoch.

film moj pribeh

Zdroj: totalfilm.cz

Podľa skutočných udalostí

Celovečerní hraný film inspirován skutečným životním příběhem, opisujú film tvorcovia. Ako to už býva s príbehmi, ktoré sú inšpirované skutočnými udalosťami, aj tento bude vďaka tomu plný emócií a realistických životných situácií, s ktorými sa kedykoľvek môžeme sami stretnúť. To by malo umocniť zážitok z filmu.

Vyjadrenie predstaviteľky hlavnej úlohy počas predpremiéry

Herečka Vlastina Svátková bola počas slovenskej predpremiéry filmu Môj príbeh unesená. Toto povedala vo svojom facebookovom príspevku:

“Je to zvláštne, sedieť na vlastnom filme medzi divákmi a pozorovať, ako na film reagujú. Je ešte viac zvláštne sedieť v kine na vlastnom filme a dojať sa k slzám pri niektorých scénach,” priblížila herečka svoje pocity.

“Ľudia plakali, ľudia sa smiali, ľudia na konci tlieskali. Ten film vôbec nie je ťažký. Nie je to depka. Je tam naozajstný život, humor, láska aj slabosť človeka. Je tam všetko, čo má byť, aby ste odišli z kina s pocitom, že to nebol blbý film. Ďakujem za možnosť byť súčasťou,” dodala Svátková.

Pútavý trailer

Film Môj príbeh má slovenskú premiéru už 26. decembra. Do našich kín ho prináša distribučná spoločnosť Magic Box.

Zdroj: csfd.cz, magicbox.sk

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Neo a Trinity jazdia na motorke a skáču z budovy na nových videách z natáčania filmu Matrix 4

  Filmy

  V dielni Disney sa vraj vyvíja hraný film Na vlásku. Uvidíme princeznú Rapunzel a Flynna v novom rozprávkovom príbehu?

  Filmy

  Film zo sveta Call of Duty sa odkladá. Vývojári z Activision majú vraj nové priority

  Filmy

  Uvidíme vo filme Suicide Squad 2 záporáka menom Bane? Dôkazy hovoria jasne

  Pridaj komentár