Tvorca Greg Russo porovnáva filmový Mortal Kombat k hitu Deadpool!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Poznáte meno muža, ktorý pripravuje nadchádzajúci film Mortal Kombat? Volá sa Greg Russo a k dnešnému dňu tu máme konečne nové informácie. Projekt, ako už dobre vieme, stojí veľmi dlhú dobu na jednom mieste. Po rokoch neistoty sa však Russovi podaril zázrak. Herná adaptácia sa posúva vpred a inšpiráciou pre scenáristu bol jeden z najväčších akčných hitov súčastnosti, Deadpool – spolu s jeho krvavým hodnotením R!

Avšak, napodobniť iný hit sa nemusí vždy vyplatiť. Greg Russo si tento fakt určite uvedomuje a do projektu sa snaží vložiť vlastné myšlienky. Predsa len, prispôsobiť jednu z najlepších bojových hier na strieborné plátno nemusí byť vždy prechádzka ružovou záhradou. V nedávnom rozhovore nám tvorca celú situáciu vysvetlil, že adaptáciu s Ryanom Reynoldsom použil ako odrazový mostík.

film mortal kombat
Zdroj: 98movies.net

Dokáže film Mortal Kombat uspieť ako klenot Deadpool?

Takto o pripravovanom projekte rozpráva jeho hlavná kreatívna myseľ:

„Chceli sme priniesť len pravdu s tónmi slávnej hry. Takže ak ste tieto hry hrali, sú tu skutočné stávky so skutočnými emóciami, ale zároveň je to naozaj zábavné. Mám na mysli titul Mortal Kombat, a ako sa dokáže priblížiť k očakávanému násiliu toho najväčšieho stupňa, alebo všetky tie šialené nápady na príbehy, ktoré pomaly prichádzajú.“

Russo nás navyše uistil, že to s kvalitnou hernou adaptáciou myslia naozaj vážne:

„Podrobne sme sa pozreli na všetky hry a na niektoré filmy, s ktorými sme dokázali porovnať náš projekt. A myslím, že film ako Deadpool je to, čo sa nám skutočne páči. Nachádza sa tam humor a emócie, ktorými si prejde každá jedna postava. Bude to zábava, ale samozrejme aj skutočná stávka, skutočné postavy a skutočné emócie.

Poznáte túto legendárnu postavu? zdroj: movieweb

Takéto slová scenáristu dávajú zmysel. Mortal Kombat je vo svojom vnútri mimoriadne násilný. Aj preto neexistuje spôsob, ako urobiť vernú kópiu hernej adaptácie a obísť prvky násilia. A takýto scenár nás všetkých teší, pretože film podľa informácií nesie hodnotenie R. Dokáže nám Greg Russo priviesť taký príbeh, ktorý si obľúbia aj nároční fanúšikovia tejto hernej série?

Na palube projektu sa v pozícii producenta vyskytuje aj James Wan. Režisérom filmu je Simon McQuoid, pre ktorého to bude jeho režijný debut. Natáčanie by sa malo začať koncom tohto roka v Austrálii.

Film Mortal Kombat by mal do kín vtrhnúť už v marci 2021. Dávate projektu šancu, alebo sa podľa vás zaradí do priemeru ako väčšina herných adaptácií? 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -