Na Netflixe sa objavil akčný thriller Mosul od režisérov Avengers: Endgame. Videl si ho už?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Medzi Avengers: Endgame a režírovaním ich pripravovanej drámy Cherry si bratia Russovci našli čas na výrobu zaujímavého akčného thrilleru Mosul, ktorý sa pred pár dňami objavil na Netflixe.

Filmová novinka pochádza od režiséra Matthewa Michaela Carnahana, ktorý sa už v minulosti preukázal ako talentovaný tvorca a napísal niekoľko kvalitných scenárov – The Kingdom (2007), The World War Z (2013) s Bradom Pittom alebo Deepwater Horizon (2016).

Mosul Netflix
Zdroj: netflix.com

O čom je cudzojazyčný thriller Mosul?

Mosul predstavuje neobyčajný skutočný príbeh hrdinstva tvárou v tvár drvivej prevahe a sleduje skupinu odvážnych mužov bojujúcich proti ISIS, ktorých snahou je opätovné oslobodenie arabskej rasy spod kontroly teroristov.

Hlavnou postavou filmu je iracký policajt Kawa (Adam Bessa), ktorý je počas prestrelky zachránený záhadným SWAT tímom. Ten ho následne uvedie do skupiny desiatich ozbrojených vojakov vedených majorom Jasemom (Suhail Dabbach). Pod stálou hrozbou útoku sa celá jednotka vydáva na nebezpečnú vojenskú operáciu, odhodlaná vyhladiť nepriateľskú základňu a nastoliť poriadok na území bez zákonov.

Oficiálny trailer:

Film je na Netflixe dostupný od 26. novembra a ak si ho náhodou ešte nevidel, ľutovať určite nebudeš. Presvedčiť sa o tom môžeš aj vo vyššie priloženom traileri, ktorý debutoval začiatkom tohto mesiaca.

„Tento skutočný príbeh zachytáva odolnosť ľudskej duše, ktorá čelí zdanlivo neprekonateľným situáciám a vo svojom jadre skrýva skupinu vojakov, ktorí sa spoločne postavia, aby zachránili svoj domov. Sme nadšení z partnerstva s Netflixom, ktorý priniesol tento inšpiratívny príbeh do celého sveta“, povedali bratia v oficiálnym vyhlásení.

Anthony Russo a Joe Russo túto cudzojazyčnú novinku produkovali pod hlavičkou spoločnosti AGBO.

Mosul sa zdá byť naozaj kvalitným kúskom, pri ktorom si však musí divák zvyknúť na cudzojazyčnosť. V tomto prípade sa bavíme o arabskom jazyku a na Netflixe máš okrem neho na výber len z nemeckého alebo poľského audia.

Čo sa týka tituliek, tie sú samozrejme aj v anglickom alebo českom jazyku, takže sa do toho môžeš pustiť ešte dnes večer. Mosul je momentálne na Slovensku v Netflix Top 4 a ako dlho sa mu tam podarí udržať je na tebe.

Mosul plagát
Zdroj: collider.com

Plánujete si pozrieť akčný thriller Mosul, ktorý zavítal na Netflix? O vaše názory sa s nami môžete podeliť dole v komentároch.

Zdroj: netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -