Nestabilný Mrakodrap The Rocka sa rúti! Stráca hviezda svoj šarm? | TRŽBY V KINÁCH #28

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pri predaji filmu je dôležitých zopár nasledujúcich vecí. Za prvé, mal by niečím zaujať. V niektorých prípadoch sa film propaguje s tým, že vyniká svojou úžasnou kvalitou. Častejšie má ale príbeh väčší úspech vtedy, ak vychádza zo známych mien – v takomto prípade ani nemusí byť kvalitný, ako sme už v minulosti zistili. Diváka totižto často presvedčí práve meno filmára či obzvlášť herca, ktorý za projektom stojí. Čo sa však stane vtedy, ak je celý váš marketing postavený na jednej osobe, no ľudia už o ňu nemajú taký záujem? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

hotel transylvánia 3 recenzia
Zdroj: itafilm.sk

Film Mrakodrap – výkonovo pod očakávania

Prvé miesto zaujal nový animák Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka od štúdia Sony Animation. Aj novinka pokračovala s úspechom predchádzajúcich častí a za prvé tri dni si zarobila 44,1 milióna dolárov. To je suma podobná tej, ktorú za debutový víkend priniesla prvá aj druhá časť. Ako veľmi ľudia obľubujú túto sériu dokazuje aj fakt, že v amerických kinách sa momentálne premieta Rodinka úžasných 2, no to novému Drakulovmu dobrodružstvu vôbec nevadilo.

Druhé miesto obsadil Ant-Man a Wasp s 28,8 milióna dolármi počas druhého víkendu. Len tak pre predstavu, oproti debutu novinka Marvelu zaznamenala až 62% pokles, čo je rekord v rámci MCU filmov. Novinka je teraz taktiež jedna z 5 snímok Marvelu, ktoré počas druhého víkendu neobsadili prvé miesto. Samozrejme, spoločnosť dopredu predpokladala nižší finančný výkon, a preto sa šetrilo na produkčnom rozpočte. Celosvetovo má nový Ant-Man na konte už 283,7 milióna dolárov, čo je primerane obstojné.

Tretie miesto rebríčka obsadil vyššie spomínaný Mrakodrap s 25,4 milióna dolármi. Nový akčný výplach The Rocka sľuboval nezmyselnú zábavu, ktorú aj úspešne doručil. Prekvapenie sa však konalo v nízkych zárobkoch, ktoré štúdio Universal nepredpokladalo. S produkčným rozpočtom 125 miliónov dolárov bude obtiažne vygenerovať zisk. Našťastie sa filmu viac darí v Ázii, keďže celosvetovo má na konte už 65,8 milióna dolárov. Že to však bude stačiť, to je nepravdepodobné.

Mrakodrap RECENZIA
Zdroj: hdqwalls.com

Prvú päťku nám uzatvárajú ďalšie gigantické značky. So štvrtým miestom to je Rodinka úžasných 2 s 16,2 milióna dolármi. Celosvetový zárobok tým navýšili na ohromných 856,9 milióna dolárov, k čomu 2. augusta, kedy má film premiéru na Slovensku, určite prispejeme aj my. Hneď ďalším titulom na piatom mieste je Jurský svet: Zánik ríše s 15,5 milióna dolármi počas štvrtého víkendu. Celosvetovo majú dinosaury na konte už masívnu sumu 1,1 miliardy dolárov.

  1. $44,100,000   Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (Strašidelná dovolenka)
  2. $28,840,000   Ant-Man and the Wasp (Ant-Man a Wasp)
  3. $25,485,000   Skyscraper (Mrakodrap)
  4. $16,220,000   Incredibles 2 (Rodinka úžasných 2)
  5. $15,515,000   Jurassic World: Fallen Kingdom (Jurský svet: Zánik ríše)
  6. $9,130,000     The First Purge (Prvá Očista)
  7. $4,258,000     Sorry to Bother You
  8. $3,850,000     Sicario: Day of the Soldado (Sicario 2: Soldado)
  9. $3,225,000     Uncle Drew
  10. $2,910,000     Ocean’s 8 (Debbina 8)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -