Ktorá hlavná postava z kreslenej verzie rozprávky Mulan sa neobjaví v nadchádzajúcom hranom filme?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Štúdio Disney sa v posledných rokoch venuje okrem vytvárania nových animovaných rozprávok (Leví kráľ, Aladin, …) aj pretváraniu svojich bývalých kultových rozprávok do novších filmových spracovaní. Tie majú do kín prilákať ako aj deti, tak aj starších, ktorí tieto rozprávky pozerali za mlada. Jednou z takýchto rozprávok je aj nový hraný film Mulan.

Pôvodná Legenda o Mulan (v angličtine Mulan) bola natočená v roku 1998 pod vedením režisérov Tonyho Bancrofta a Barryho Cooka. Bol to 36. film z dielne Walta Disneyho a natočený bol podľa námetu starej čínskej legendy o Hua Mulan. K tomuto filmu bola neskôr vyrobená aj druhá časť. V týchto filmoch bolo mnoho postáv, zvieracích aj ľudských, no bohužiaľ nie všetky sa dostanú aj do filmového spracovania.

Ktorá postava sa teda vo filme Mulan neukáže?

Postavou, ktorá nebude v novom filme, bude kapitán Li Shang. V pôvodnej kreslenej rozprávke mal tento mladý vojak za úlohu premeniť obyčajných, sedliackych ľudí na poriadnu čínsku armádu, aby mohli tiahnuť do boja proti Hunom. V rozprávke bol veľmi dôležitá postava, pretože práve on stál za výcvikom Mulan, ktorá mu neskôr aj zachránila život a do ktorej sa potom zamiloval.

Li Shang a Mulan
Zdroj: themarysue.com

Aká postava ho nahradí?

Postavu Shanga nahradia hneď dve postavy, a to veliteľ Tung (Donnie Yen), ktorý bude pre Mulan náhradný otec a mentor. Druhou postavou bude Honghui (Yoson An), obyčajný mladík, ktorý rovnako ako Mulan vojde do armády.

Hercovi BD Wongovi, ktorý postavu hral v animovanej verzii, však absencia jeho postavy vo filme nevadí a teší sa na novú adaptáciu.

„Zaujíma ma to. Necítim žiadne vlastníctvo k pôvodnému filmu. Som hrdý, že som v ňom mohol byť. Bol to jeden z posledných filmov, do ktorých sa ešte reálne kreslili obrázky; bolo to v čase, keď americko-ázijskí herci dostávali ázijské role v dabingu a stávali sa niečím. Cesta, ktorá bol predtým pre ľudí cudzia, a to že veľmi veľa rolí v tomto filme bolo obsadených ázijskými hercami.“

Nuž, nám neostáva už nič iné, len prísť do kina 27. marca 2020 a presvedčiť sa o výsledku zámeny postáv na vlastnej koži. Uvidíme, či tržby kvôli absencii Shanga klesnú, alebo práve naopak, vďaka novým postavám stúpnu a diváci si ich obľúbia.

Čo si myslíte vy? Aký bude nový film Mulan s novými postavami? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: comicbook.com, csfd.cz, wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -