Horor Muž v temnote 2 si našiel režiséra a napreduje vpred. Ako sa bude volať?

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Film Muž v temnote k nám prišiel v roku 2016 ako veľmi netradičná snímka. Príbeh o troch spoločníkoch, ktorí vykrádajú bohatých ľudí sa už od prvého momentu odlišoval od všetkých doposiaľ natočených hororov.

Klasické klišé s duchmi, démonmi alebo masovými vrahmi tentokrát vystriedal slepý vojnový veterán, s ktorým ale nie je radno si zahrávať. Čo nám teda môže priniesť druhý diel a kto sa oň postará?

Film Muž v temnote 2 dostáva režiséra

Po úspechu prvého filmu sa Sony Pictures rozhodlo okamžite pracovať na pokračovaní. Film sa začal produkovať ihneď po pár mesiacoch od vydania prvého filmu v kine. Produkcia sa ale na chvíľu spomalila kvôli probléme s nájdením režiséra. Na jeho post bol ale najnovšie dosadený spoluautor scenáru prvého dielu, Rodo Sayagues.

Taktiež sa vráti aj postrach ulice, slepý veterán, vďaka ktorému nám v kine tuhla krv žilách. Stephen Lang si opäť zopakuje jeho rolu muža v temnote. Fede Alvarez, ktorý režíroval prvý film, nemá čas na natočenie pokračovania, nakoľko je v poslednej dobe veľmi vyťažený.

Zdroj: heroichollywood.net

Bude sa teda jednať o Sayaguesov režisérsky debut. Štúdio však doňho vkladá všetku svoju dôveru, keďže stál pri zrode prvého Muža v temnote a aj pri filme Lesný duch, ktorý dostal remake v roku 2013.

Čo nám pokračovanie prinesie?

Fede Alvarez ale bude pokračovať v produkcií druhého filmu spolu so Samom Raimim a Robom Tapertom, ktorí už produkovali spomínaný film Lesný duch.

Príbeh filmu zatiaľ nie je príliš známy, no mali by sme sa preniesť v čase pár rokov po udalostiach prvého filmu. Nie je zatiaľ úplne isté, že či sa vráti aj herečka Jane Levy, ktorá by si mohla zopakovať úlohu lupičky Rocky.

Muž v temnote
Zdroj: www.fffilm.name

Názov tiež nie je ešte oficiálne vonku, ale určité zdroje naznačujú, že by sa film mohol v anglickom znení volať Don’t Breathe Again. Ako to preložia do slovenčiny je zatiaľ len otázne.

Hotový scenár pre film Muž v temnote 2

Film Muž v temnote zožal obrovský úspech. Tento hororový triller si zarobil celkovo 157 miliónov dolárov s rozpočtom o veľkosti 9 miliónov dolárov. Kritikmi uznávaný film si aj na Rotten Tomatoes drží veľmi slušné skóre, a to 88%.

Podľa slov Sama Raimiho je už scenár k pokračovaniu dávno hotový. Napísal ho Fede Alvarez, ktorý ale už vtedy povedal, že nebude môcť druhý diel natočiť. V tomto momente nemáme žiadne ďalšie informácie o filme, no budeme vás priebežne informovať o všetkých novinkách.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Páčil sa vám film Muž v temnote? Tešíte sa na pokračovanie? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -