FilmyNETFLIXTrailery

Horor, ktorý je kompletne natočený na iPhone? Režisér Steven Soderbergh v prvom traileri na film Unsane dokázal, že sa to dá!

Pokiaľ ste toho názoru, že sa kvalitný film nedá natočiť bez drahej techniky, ste na omyle. Režisér Steven Soderbergh (Logan Lucky, trilógia Dannyho jedenástka) totižto dokázal, že to je reálne. Svoj najnovší horor/thriller s názvom Unsane natočil celý na iPhone namiesto toho, aby použil tradičné kamery. Okrem réžie tak logicky obsadil aj post kameramana. Soderbergh však určite nebol prvým režisérom, ktorý urobil niečo podobné. V minulosti to dokázali aj filmári ako Sean Baker alebo Park Chan-wookFingerprint Releasing a Bleecker Street včera vydali prvý trailer a plagát na film Unsane, ktorý jasne ukazuje Soderberghove experimentovanie s “kamerou” a žánrom!

Film natočený na iPhone!

V hlavnej úlohe sa ukáže známa herečka Claire Foy, ktorú môžete poznať napríklad zo seriálu The Crown od Netflixu. Claire by si už tento rok mala zahrať aj vo filme “Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti“, kde v podstate nahradí Rooney Maru po filme “Muži, ktorí nenávidia ženy“. Vo filme sa pozrieme na príbeh ženy, ktorá si neustále myslí, že ju niekto sleduje. Neskôr začne rozmýšľať nad tým, či nie je blázon, alebo či sa naozaj nachádza v smrteľnom nebezpečenstve. Soderbergh je neuveriteľne talentovaným umelcom, čo sa týka vizuálu. Kamera iPhonu tak tomuto psychologickému thrilleru dodá potrebnú atmosféru. Dokáže však režisér svoje obecenstvo vystrašiť?

Okrem držiteľky Zlatého Glóbusu vo filme uvidíme aj mená ako Joshua Leonard (Záhada Blair Witch), Jay Pharoah (Ride Along), Juno Temple (Sin City 2), Aimee Mullins (Stranger Things) alebo Amy Irving (Carrie). Unsane tak bude v poradí 25. filmom Stevena Soderbergha. Ten už má za sebou legendárne projekty ako Dannyho jedenástkadvanástka a trinástka alebo komédie ako Magic Mike a Logan Lucky.

Tak čo, už veríte, že sa dá plnohodnotný film natočiť aj na fotoaparát smartfónu?

unsane

Zdroj: collider.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár