Peaky Blinders ukončia svoju seriálovú púť šiestou sériou. Akou formou bude príbeh pokračovať?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Britský kriminálny seriál Peaky Blinders si od začiatku svojej cesty v roku 2013 nazbieral slušnú základňu verných fanúšikov. Tých určite nepotešila správa o tom, že seriál ukončí svoju púť šiestou sériou. Televízia BBC mala v pláne nakrúcať už v priebehu roku 2020, no po vzore ostatných veľkých produkcií sa posledná séria oneskorí kvôli celosvetovej pandémii.

No v pondelok, 18. januára, oznámil tvorca seriálu Steven Knight začiatok natáčania. V rovnaký deň so svetom zdieľal správu, že šiesta séria bude zároveň tou poslednou. Vzhľadom na jeho predchádzajúce vyjadrenie z roku 2019 sa jedná o šokujúcu informáciu, keďže pôvodné plány vyzerali úplne inak.

Film Peaky Blinders ukončí príbeh

V tom čase Steven Knight povedal, že Peaky Blinders budú trvať sedem sérií, ktoré ukončí až vypuknutie druhej svetovej vojny. Ale vyzerá to tak, že jeho plány zmaril koronavírus. No aj napriek tomu sa majú fanúšikovia na čo tešiť. Koniec seriálu totiž neznamená úplný koniec príbehu, keďže sa Tommy Shelby (Cillian Murphy) a jeho gang presunú do filmového teritória. Tvorca a scenárista série oficiálne potvrdil, že príbeh bude „pokračovať v inej forme“. V tlačovej správe sa vyjadril nasledovne:

„Zatiaľ čo televízny seriál príde ku svojmu koncu, príbeh bude pokračovať v inej forme.“

Celý príbeh Peaky Blinders tak ukončí až film, ohľadom ktorého sme trochu skeptickí. Dúfame, že sa tvorcovia nepokúsia napchať príbeh pôvodne plánovanej siedmej série do jedného celovečerného filmu. Na druhú stranu nás Steven Knight uistil v tom, že ukončiť túto ságu filmom mal v pláne už od samého začiatku.

„COVID zmenil naše plány. Ale môžem povedať, že mojim plánom už od začiatku bolo ukončiť Peaky s filmom. A to sa aj stane.“

Čo sa týka pripravovanej šiestej série, herci a štáb sú na ceste do Škótska, kde bude prebiehať časť nakrúcania. Výkonný producent Caryn Mandabach zároveň dodal, že finálna séria bude doposiaľ tou najlepšou. Keďže jej produkcia práve odštartovala, tak ju na Netflixe uvidíme najskôr koncom tohto roka, prípadne začiatkom 2022. O všetkých novinkách vás budeme včas informovať.

Tešíte sa na film Peaky Blinders, alebo by ste si radšej pozreli siedmu sériu? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: slashfilm.com, comingsoon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -