TIP na film: Posledný list od milenca | Zakázaný románik, ktorý nás vezme späť v čase

Nenechajte si ujsť

TIP na film: Posledný list od milenca

Ak hľadáte romantický film, ktorý vás stiahne až na samé dno zakázaného romániku zo 60. rokov, máme tip práve pre vás. A ním je film Posledný list od milenca. Film je natočený podľa knižnej predlohy. Román Posledný list od milenca od britskej autorky Jojo Moyes nájdeme na poličke fanúšikov tejto autorky už od roku 2008. Nie je to však prvá kniha od Jojo Moyes, ktorá sa dočkala filmovej podoby.

Určite si všetci milovníci romantických filmov spomenú aj na film Predtým, ako som ťa spoznala (Me Before You) s úžasnou Emiliou Clarke a Samom Claflinom. Ten zaujal svoje miesto v kategórii filmov, ktoré dokážu rozplakať, v roku 2016. A v mesiaci júl, o päť rokov neskôr, sa má právo po jeho boku objaviť aj táto romantická novinka, ktorú do svojej ponuky zaradil Netflix.

Rok 2021 je aj rokom filmových adaptácií. V kinách už môžeme nájsť adaptáciu novely pre deti Králik Peter na úteku. A zanedlho sa naskytne šanca zhliadnuť v kine aj dlhoočakávanú  sci-fi snímku Duna, po ktorej príde na scénu Ridley Scott a jeho životopisný triler House of Gucci.

TIP na film: Posledný list od milenca
Zdroj: filmaffinity.com

Listy ako portál do minulosti

Sledujeme dve paralelné dejové línie – novinárku Ellie (Felicity Jones), ktorá v našej súčasnosti prostredníctvom listov postupne odhaľuje tajomstvá dvoch milencov. Pomáha jej pritom introvertný archivár Rory (Nabhaan Rizwan), ktorý si k Elie postupne nachádza cestu.

Cez flashbacky sa vraciame aj do minulosti – na miesta zaliate slnkom, kde veľmi rýchlo nachádzame pravý význam termínu milostný trojuholník. Očarujúca Jennifer Stirling (Shailene Woodley) vystupuje v listoch ako „J“ a dopisuje si s tajomným zahraničným korešpondentom Anthonym O´Hareom (Callum Turner). Ten Jennifer a jej manžela navštívíl v ich krásnom dome z jednoduchého dôvodu. Píše článok práve o jej úspešnom a veľmi zaneprázdnenom manželovi Larrym (Joe Alwyn).

TIP na film: Posledný list od milenca
Zdroj: finance.yahoo.com

Práve Larryho zaneprázdnenosť poskytne dvojici dôvod, prečo spolu tráviť viac času. V ich spoločných chvíľach nájdeme ako napätie, tak aj smútok. Ellie sa do životov, ktoré jej nepatria, zamotáva stále viac. Ukazuje sa to však ako správna cesta pre obe dejové línie. Práve Ellie je tou, ktorá obom príbehom určí ich správny koniec.

Informácie o filme

Režisérkou snímky Posledný list od milenca je Augustine Frizzell. Tú poznala verejnosť najmä ako herečku, až kým v roku 2018 neprišiel do kín jej režijný debut – komédia Never Goin´ Back. Náš filmový tip pre večer strávený v proximite papierových vreckoviek, je druhým celovečerným filmom na konte Augustine Frizzell, a súdiac podľa priaznivých hodnotení, nebude posledným.

Posledný list od milenca prináša to, čo občas vyhľadávame. Možnosť nahliadnuť do románika ľudí minulosti, ponoriť sa do atmosféry ich doby, obdivovať krásne domy, scenérie, oblečenie, autá… A čo je najdôležitejšie – prežívať všetko spolu s milencami.

Hodnotenia

CSFD.cz – 70%
IMDB.com – 6,8/10
Rotten Tomatoes – 58%

Zaujal vás film Posledný list od milenca? Ste fanúšikmi romantiky? Dajte nám vedieť vaše názory do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -