Nádherná životopisná dráma Respect o silnej láske k hudbe odštartovala v slovenských v kinách

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Búrlivý život, náročné vzťahy a zaslúžená sláva. Arethu Franklinovú prezývali počas celej hudobnej kariéry ako „Queen of Soul„, ale nebola to pre ňu vždy prechádzka rúžovou záhradou. Vskutku nádherný a dojímavý príbeh, o ktorom viac nám vyrozpráva nevídaný životopisný film Respect.

Na svojej strastiplnej ceste začínala v cirkevnom zbore jej otca a v tých časoch by nikto nepovedal, že sa z nej stane jedna z najznámejších hudobníčok, aké kedy Amerika vyprodukovala. Dôkazom jej úspechu je aj návšteva Bieleho domu, kde ju prezidentskou medailou v roku 2005 vyznamenal bývalý prezident George W. Bush. Zaspievala taktiež na inaugurácii Baracka Obamu v roku 2009, čím navždy upevnila jej odkaz pre ďalšie generácie. Ale čo všetko tomu predchádzalo? To sa môžeš konečne po roku odkladania z dôvodu pandémie dozvedieť v slovenských kinách a ver nám, že táto spevácka legenda si určite zaslúži šancu aj na veľkom plátne.

film Respect
Zdroj: collider.com

Životopisný film Respect je o silnej láske k hudbe a odhodlaní nevzdať sa za každú cenu

Režisérka Liesl Tommy si za svoju filmársku kariéru vyskúšala doposiaľ len seriálové výtvory, ale nastal čas sa posunúť o úroveň vyššie. Najnovší kúsok od filmového štúdia MGM by jej mal k posunu výrazne dopomôcť a hlavným dôvodom je herečka Jennifer Hudson (Čierna labuť), ktorá svoju kariéru okorenila aj Oscarom vo filme Dreamgirls (2006).

Hlavná postava filmu je teda určite v dobrých rukách, ako aj jej otec C. L. Franklin v podaní Foresta Whitakera (Black Panther). Matku speváčky si zahrala Audra McDonald (Kráska a zviera). Vo filme uvidíme aj jej sestry Ermu (Saycon Sengbloh) a Carolyne (Hailey Kilgore). Vedľajšiu úlohu si dokonca skúsil aj komediálny tvorca Marlon Wayans (Päťdesiat odtieňov čiernej) ako prvý manžel hlavnej protagonistky príbehu. Hereckého obsadenie taktiež tvoria niektoré zvučné mená z hudobného priemyslu, ako napríklad gospelový kráľ James Cleveland v úlohe Titussa Burgessa.

Pozoruhodná kariéra, na ktorú bude tento svet spomínať ešte veľmi dlho

Po vzostupe kariéry Arethy Franklinovej, od detského spevu v speváckom zbore až po jej medzinárodné vystupovanie v pozícii superhviezdy, toho táto dáma zažila naozaj veľa. Obrovský talent preukázala už ako mladá a poľavovať neprestávala ani s pribúdajúcim vekom.

Čoskoro sa dokonca stretla so svojou prvou láskou, s ktorou ich výnimočný vzťah spečatili pri oltári už ako tínedžeri. S manželom im to perfektne ladilo, pomáhal jej manažovať kariéru a písal s ňou piesne. No žiadna radosť netrvá večne a postupom času začali medzi nimi vznikať konflikty. Celej situácii nepomohla ani vtedajšia patriarchálna spoločnosť a väzby k hnutiu za občianske práva jej ohrozili šance dostať sa na vrchol.

Táto novinka má niečo do seba a divákom by mohla v niektorých situáciách otvoriť oči. V čom? Postoje, hodnoty, túžba a vášeň. Tieto slová budú sprevádzať celý vývoj filmu, ktorý netreba podceňovať. Životopisný film Respect sa bez pochyby zaradí medzi oscarových kandidátov a či zaslúžene môžeš už od 12. augusta zistiť v slovenských kinách.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -