Legendárny Scarface sa vráti na plátna kín. Ktorý režisér sa o nový film postará?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Luca Guadagnino a film Scarface

Oscarový režisér Luca Guadagnino je zvažovaný na post režiséra pre reboot klasickej gangsterskej snímky Scarface. Film Scarface by mal vzniknúť v produkcii štúdia Universal. Meno tohoto talianskeho režiséra sa s týmto rebootom už dlhšie spájalo. Teraz je to oficiálne.

Reboot bude novou verziou príbehu ikonického mafiánskeho imigranta v Los Angeles. Predošlé filmy vznikli v rokoch 1932 a 1983. Na najnovšej verzii spočiatku pracoval režisér David Ayer, ktorý dokonca napísal v roku 2011 aj scenár. O réžiu sa počas uplynulých rokov zaujímali aj David Yates a Antoine Fuqua. Avšak projekt sa nikdy ďalej nepohol.

Luca Guadagnino
Zdroj: talks.com

Ayer film opustil, pretože podľa štúdia Universal bol jeho scenár príliš „temný“. Neskôr začal pracovať na Suicide Squad a Scarface bol opäť v šuflíku. Posledná verzia scenáru pre Scarface bola napísaná Joelom a Ethanom Coenovcami. Ako jediní filmári, ktorí na filme pracujú, ho nehodlajú aj režírovať. Takto fungujú už dlhšiu dobu so scenármi k filmom Nezlomný (réžia: Angelina Jolie) a Most špiónov (réžia: Steven Spielberg).

„Povedz ahoj môjmu malému rebootu!“

Guadagnino je jeden zo súčasne najlepších režisérov. Je výborný vo vytváraní svetov a atmosféry, ktorú cítite a máte pocit, že môžete do filmu vstúpiť. Po jeho úspešných filmoch ako I Am Love a Sparné leto, sa mu podarilo dostať na Oscary s hitom Daj mi tvoje meno. Jeho ďalším režijným počinom bol famózny a ambiciózny reboot klasického hororu Suspiria. V tejto dobe prechádza postprodukciou seriálu We Are Who We Are.

Scarface
Zdroj: forbesimg.com

Spočiatku to vyzeralo, že Guadagninovým ďalším projektom bude pokračovanie Call Me by Your Name, o ktorom sa veľa hovorilo. Avšak vyzerá to tak, že pre Universal je Scarface reboot prioritou. Normálne by som bol k tomuto nápadu veľmi skeptický, avšak Guadagnino sa preukázal s rebootom Suspirie ako režisér, ktorý vie, ako má kvalitný a zmysluplný reboot vyzerať.

Je podľa vás Luca Guadagnino tou správnou voľbou pre réžiu tohto filmu?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -