V čom bude Sherlock Holmes 3 rozdielny oproti predchádzajúcim filmom?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Očakávaný film Sherlock Holmes 3 po 10. rokoch obnoví obľúbenú sériu. Naposledy sme v decembri 2011 videli druhý diel s ikonickým anglickým vyšetrovateľom, pričom tretí má premiéru naplánovanú na december 2021. Do hlavných úloh sa vrátia herci Robert Downey Jr. a Jude Law, no mení sa hlavná kreatívna vízia. Novinku totižto bude režírovať niekto iný než predchádzajúce dva filmy. Ako to ovplyvní pokračovanie?

Zdroj: geekculture.co

Film Sherlock Holmes 3

Prvé dva Sherlock Holmes filmy úspešne režíroval Guy Ritchie. Oba si celosvetovo dokopy zarobili cez 1 miliardu amerických dolárov. Odvtedy sa však z titulného Downeyho stala ešte väčšia globálna hviezda, čo znamená, že tretí diel bude ešte väčší, ambicióznejší a pravdepodobne úspešnejší.

Toto v nedávnom rozhovore povedal režisér Dexter Fletcher, ktorý prevzal sériu od Ritchieho. Opýtali sa ho, či máme čakať zmeny v štýle, na čo odpovedal nasledovne:

Myslím si, že tomu sa nevyhneme, nie? Vždy, keď máte rozdielnych filmárov… Nebudem ale ignorovať, čo už [Guy Ritchie] tak dokonalo spravil. Bude tam element nadväzovania, no taktiež tomu prinesiem vlastný hlas, popri čom sa pokúsim spraviť niečo trochu iné. A to je asi celé gro toho, prečo vôbec priniesť niekoho nového. Uvidíme, čo sa stane.“

dexter fletcher
Dexter Fletcher, nový režisér; Zdroj: variety.com

Nový režisér

Ritchie, ktorý režíroval prvé dva filmy, si na ten tretí nedokázal nájsť čas. Jeho kariéra začala naberať na obrátkach napríklad aj po hranom Aladinovi o uvažovaní nad pokračovaním. Kvôli tomu bol ako jeho náhrada vybraný Fletcher, s ktorým si je Ritchie veľmi blízky. Takto nový režisér opísal jeho aktuálny vzťah s filmárom:

„Je ohľadom toho veľmi štedrý. Hovorí: „Bude ťa to naozaj napĺňať. Choď a zabav sa.“ Preto sa teším. Robert [Downey Jr.] je úžasný. Jude [Law] je fantastický. Je tu neuveriteľné herecké obsadenie a skvelá príležitosť. Nie je tu na to, aby to sám spravil, pretože robí niečo iné. Je dobrý pocit byť súčasťou tohto všetkého. Guy [Ritchie] a ja máme dlhú históriu, je veľmi nápomocný. A tipujem, že sa zabáva na tom, že pokračovanie robím práve ja.

guy ritchie
Guy Ritchie; Zdroj: hollywood.com

Film Sherlock Holmes 3 by sme si mali pozrieť už koncom roka 2021, konkrétne v decembri.

Tešíte sa na pokračovanie série? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -