Robert Downey Jr. by chcel natočiť film Sherlock Holmes 3. Kde je problém a prečo sme o projekte už dlhšiu dobu nič nepočuli?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Tretí film zo sveta Sherlocka Holmesa ešte stále nie je úplne pochovaný. Prezradil nám to predstaviteľ hlavnej postavy, Robert Downey Jr. v najnovšom rozhovore k filmu Avengers: Infinity War. Ak sa vrátime do minulosti, prvý film od režiséra Guya Ritchieho sa objavil ešte v roku 2009. Nechýbal mu úspech a preto sme sa dočkali pokračovania len o dva roky neskôr. Sherlock Holmes: Hra tieňov však už značný úspech nepriniesol a preto sme sa stále nedočkali druhého pokračovania a kvalitného zakončenia tejto trilógie.

Zaneprázdnený predstaviteľ hlavnej postavy

Hviezda filmu Avengers sa v rozhovore pre Entertainment Weekly vyrozprávala a prezradila zaujímavé novinky. Otázky padali smerom k tomu, čo si pre nás herec pripraví po filmoch Avengers: Infinity War a Avengers 4. K tejto téme sa vyjadril jednoducho. On a jeho manželka Susan Downey nad tým všetkým silno premýšľajú a herec možno ešte nezavesí herecké kopačky na klinec. No ako to vyzerá s pokračovaním filmu Sherlock Holmes?

„V prvom rade treba spomenúť Joeho Rootha, ktorý produkuje film Dolittle. Mám sa teraz naozaj dobre a preto som sa rozhodol, že sa budem venovať ďalším 40 výzvam, ako je napríklad naučenie sa welšského prízvuku. Samozrejme, sú tu aj iné veci. Momentálne sa pozeráme na nového Sherlocka Holmesa. Taktiež sme vo výrobe seriálu Perry Manson pre HBO. A stále sa snažím a chcem urobiť Pinocchia.“

Zdroj: moremovieslike.com

Skvelé novinky, nie? Projekt stále nie je mŕtvy a my môžeme len čakať. Ak sú slová herca pravdivé, tretí film zo série by sa mal jedného dňa objaviť. Otázkou je, či bude mať herec dostatok času. Robert Downey Jr. sa totižto po Marvel filmoch začne venovať snímke Dolittle. Rozhovor doplnil následnými slovami.

„Mám milión nápadov, ale poviem vám úplnú pravdu. Máme hotový Avengers 3 a pracujeme na Avengers 4. A teraz pripravujeme Dolittle. Keď s tým skončím a nedám si pauzu od filmov, nájdite ma a povedzte mi, že som blázon.“

O treťom filme sme naposledy počuli ešte v roku 2016, kedy projekt zahŕňal scenáristov ako Nicole Perlman (Strážcovia Galaxie), Justin Malen (Baywatch), Gary Whitta (Star Wars: Rogue one), Geneva Dworet-Robertson (Tomb Rider) a Kieran Fitzgerald (Snowden). Poriadna dávka kvalitných scenáristov, nemyslíte? Režisér Guy Ritchie taktiež prejavil záujem na návrat do režisérskeho kresla. Predošlým dvom filmom sa podarilo zarobiť viac ako 1 miliardu dolárov a preto je veľmi divné, že sme sa stále nedočkali pokračovania. Ujme sa už štúdio Warner Bros. jedného zo svojich projektov, alebo ho nechá tápať v hlbinách? To všetko sa dozvieme časom a treba veriť, že to nebude opäť o dva roky. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -