Je Slender Man iba výmyslom? Odpoveď sa dozviete v najnovšej ukážke na očakávaný horor!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dlhé a tenké telo, chápadlá, čierny oblek a prázdna biela tvár. V temnom lese zanecháva tajomné odkazy, ktoré môžu znamenať vašu smrť. Určite už všetci dobre viete, o koho ide. Slender Man. Je táto mysteriózna postava iba vymysleným mýtusom, alebo je naozaj príčinou nevysvetliteľných miznutí detí? Samozrejme, v reálnom svete ide o takzvanú „Creepypastu„, teda internetový výmysel, ktorý v roku 2009 vytvoril Eric Knudsen pod pseudonymom Victor Surge. Odvety sa táto postava bez tváre stala internetovým fenoménom, bol inšpiráciou pre mnoho hororových hier a taktiež o ňom vznikol aj dokument od HBO – Beware The Slenderman. Avšak, po dlhých rokoch smeruje toto strašidlo aj na filmové plátna.

Slender Man
Zdroj: collider.com

Film Slender Man sa pomaly plíži do kín!

V celovečernom horore Slender Man od štúdia Sony navštívime mestečko Massachusetts, kde chcú štyri stredoškoláčky rituálom poprieť existenciu tejto tajomnej postavy. Jedna z nich však záhadne zmizne a to môže znamenať iba jediné – Bola jeho poslednou obeťou. Až teraz teda naozaj zistíme, či ide iba o obyčajný výmysel… Každopádne, nie každý ho tak vždy berie. V roku 2014 totižto dve 12 ročné dievčatká z Wisconsinu zobrali Slender Mana naozaj vážne, a stali sa ním posadnuté. Bodli svoju kamarátku v lese, za cieľom obetovania jej Slender Manovi. Obeť skoro zomrela, no stihla sa doplaziť z lesa po pomoc. Tento incident je jasným príkladom toho, ako dokáže internetový výmysel poblázniť ľudí.

Otázkou však je – Nie je na tento film trochu neskoro? Určite by sa mu dostala oveľa väčšia pozornosť, keby vznikol roky dozadu. Vtedy, keď bol Slender Mana plný internet a každý hrával jeho hororové hry. Každopádne, film si v slovenských kinách pozrieme už 23. augusta 2018. Podľa nového traileru to určite vyzerá tak, že sa máme na čo tešiť. Na režisérskej stoličke predsa sedí nie veľmi známy filmár Sylvain White, ktorý má nejaké tie skúsenosti s hororom za sebou…

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -