Celosvetový mýtus sa blíži do kín, film Slenderman prichádza s prvým plagátom!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pššt! Počujete ten divný zvuk, ktorý prichádza z lesa? Radšej utekajte, pretože sa blíži. A dnes sme sa konečne dočkali. Nadchádzajúci film Slenderman, od režiséra Sylvaina Whitea, prichádza s prvým plagátom!

Smutnou správou však je, že oficiálny dej filmu ešte nebol odhalený. Ale podľa všetkého nám je všetkým jasné, v akom prostredí sa ocitneme. Napovedá nám k tomu aj nový plagát, na ktorom sa nachádza tmavý les. Ale kde je samotná legenda, ktorá straší deti už dlhé roky? Toho by sme hľadali márne. Zatiaľ sa ešte neukázal, ale verím, že jeho nástup bude famózny. Predsa len, Slenderman je celosvetový fenomén a o jeho “kvalitách” nemusíme diskutovať.

Aká konkurencia ho čaká?   

Film by sa mal v kinách objaviť v roku 2018. A mohol by to byť určite úspech, pretože ako sa ukázalo, ľudstvo je stále viac a viac “hladné” po poriadnej dávke strachu. Také niečo budete môcť zažiť presnejšie 18. mája. Treba však dodať, že v tomto čase sa film dočká nemalej konkurencie. Hneď v deň svojho príchodu sa spolu s ním objaví aj animovaný film Laika. V tom istom mesiaci sa taktiež objavia aj vysoko očakávaní Avengers: Infinity War, ktorí pravdepodobne obsadia prvú priečku v boxoffice na nasledujúce týždne. Ako poslednou veľkou porciou bude Han Solo, ktorý sa tiež nebude chcieť zahanbiť. Má šancu sa Slenderman aspoň v jednom týždni objaviť medzi TOP filmami? Ako si tento populárny mýtus poradí zo svojimi súpermi sa dozvieme až budúci rok.

Ak ho vidíš, radšej utekaj! Zdroj: fungyung.com

Slenderman a jeho príbeh  

Jeho počiatky nemusia byť každému jasné. Kam až siaha jeho pôvod? Po prvý krát sa táto fiktívna postava začala objavovať na stránkach CreepyPasta ako internetový meme. Jeho stvoriteľom je používateľ Victorom Surgem, vlastným menom Eric Knudsen. Svoj výtvor nazval “Something Awful” a po prvý krát sa na internete objavil v roku 2009. Štíhly, neprirodzene vysoký muž v čiernom obleku… Takto sa o ňom vyjadril jeho tvorca po dlhých rokoch. 

“Príbeh tejto postavy je jednoznačný. Zvyčajne poukazuje na prenasledovanie a unášanie ľudí. Traumatizuje ich, hlavne malé deti. Tento muž nie je obmedzený na jeden príbeh, ale objavuje sa v mnohých rôznorodých dielach beletrie, ktoré sú poväčšine založené on-line. Kto by čakal, že obyčajný obrázok uchváti celý svet a zasiahne do kultúry. Dočkali sme sa mnohých videí, dokumentárnych filmov. Dokonca sa objavuje aj v hre ako je Minecraft. Postupom času si však určil vlastný smer a dnes nás straší v hrách ako Slender: The Eight Pages a Slender: The Arrival.”

Svoj najväčší úspech dosiahol v roku 2014, kedy ho začal riešiť celý svet. Začali ho spájať s rôznymi vraždami a únosmi. Najznámejšou z nich je prípad dvanásť ročných dievčat, ktoré boli zavraždené vo Waukeshe v štáte Wisconsin, USA. Tento hrôzostrašný čin bol dokonca zvečnený v dokumentárnom filme Beware the Slenderman na HBO.

Podivné a tajomné, inak sa to nazvať nedá. Zdroj: movieweb.com

Či sa takýto prípad objaví aj vo filme nie je isté. Na ďalšie informácie si budeme musieť ešte počkať. Podľa všetkého k nám dorazí kvalitne spracovaný príbeh, ktorý vystraší nejedného z nás. Pokým tomu tak bude, vychutnajte si prvý oficiálny plagát k filmu Slenderman.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah