Film Spawn možno vznikne len vďaka obrovskému úspechu Jokera

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Už je tomu asi rok aj pol, čo sa tvorca Todd McFarlane dočkal vytúženej dohody so spoločnosťou Blumhouse Productions. Vďaka nej sme sa mali dočkať oživenia jeho postavy, ktorá by do kín prišla s hodnotením R. Film Spawn by sa tým opäť dostal na filmové plátna, ale k dnešnému dňu tento ambiciózny projekt sprevádzalo veľa problémov. Avšak podľa slov tvorcu by sa malo už čoskoro všetko zmeniť. Dôvodom je úspech drámy Joker, ktorá sa hrubými písmenami zapísala do sveta kinematografie.

Spawn Reboot May Finally Get Going Thanks to Joker Success
Zdroj: movieweb.com

Komiksová séria Spawn sa zapísala do histórie

Todd McFarlane prednedávnom prekonal míľnik, v ktorom pokoril hranicu 301 vydaných komiksov a zapísal sa tak do Guinessovej knihy rekordov ako najdlhší superhrdinský komiks v histórii. Počas nedávneho rozhovoru na počesť úspechu bol tvorca požiadaný, aby sa konečne vyjadril k jeho potenciálnemu filmu. Ten mal vzniknúť už dávno a čakanie naň trvá už niekoľko rokov. Prečítajte si, čo Todd McFarlane povedal, komentujúc aj nedávny úspech Jokera:

„Neustále sa o to snažíme. Je to veľmi zaujímavé, pretože napríklad také Marvel filmy nesú hodnotenie PG-13 a darí sa im. Stále sa snažím presvedčiť ľudí, že tento temný komiksový film bude fungovať. Odkedy vyšiel Joker, celá moja situácia sa začala meniť. Temné filmy s hodnotením R majú šancu na úspech. A zrazu sa to stalo skutočnosťou. Dostal som telefonát, v ktorom so mnou chceli hovoriť tvorcovia filmu Joker. Témou bola tá temná vec, ktorú chcem urobiť. Takže ďakujem Joker, urobil si mi láskavosť.“

Uvidíme film Spawn len vďaka Jokerovi?

Joker bol skutočne neočakávaným hitom a herec Joaquin Phoenix svoju neľahkú úlohu zvládol bravúrne. Režisér Todd Phillips dotiahol adaptáciu DC Comics na výbornú a do dnešného dňa sa filmu podarilo zarobiť krásnych 856 miliónov amerických dolárov. Titul sa ku dnešnému dňu stretol s obrovským počtom pozitívnych recenzií a z filmového festivalu v Benátkach si odniesol sošku za najlepší film. Celkom dobré na film, v ktorom spočiatku nemalo štúdio Warner Bros. žiadnu dôveru. Nemyslíte?

Spawn
Zdroj: variety.com

Todd McFarlane medzitým napísal scenár k filmu Spawn a vo vlastnom záujme by ho aj veľmi rád zrežíroval. A to aj napriek tomu, že by to bol v pozícii režiséra jeho debut. Problémom však môže byť stanovený rozpočet, ktorý by mohol štúdiu Blumhouse uškodiť. Ale ako povedal McFarlane, Joker mu otvoril nové možnosti.

Film Spawn by sa teda mohol ukázať niekedy v priebehu roku 2022 a hlavnú úlohu by si skúsil Jamie Foxx. Tomu bude robiť spoločnosť Jeremy Renner. Todd McFarlane v minulosti svoj film porovnal s legendou Čeľuste. Myslíte si, že to bude thriller? Nie, nebude. Namiesto toho sa máme pripraviť na hororový film, ktorý nebude vhodný pre mladšie publikum.

Ak vás daný projekt zaujal a ste fanúšikom Spawna, tak nám vaše postrehy nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -