Filmy

Vrátia sa v Star Wars 9 Luke a Anakin Skywalker či Obi-Wan Kenobi?

Keď sme si konečne pozreli trailer na film Star Wars 9, dostali sme také zimomriavky ako len málokedy. Jednoznačne veľkolepá akcia, príbehové zvraty a vzťahy postáv – všetko už tento december vyvrcholí v poslednej kapitole J.J. Abramsa, ktorá uzavrie dosť možno najznámejšiu filmovú ságu histórie. A potom to zaznelo: “No one’s ever really gone…”

Film Star Wars 9 – Vrátia sa milované postavy?

“We’ll always be with you… No one’s ever really gone.” (Stále budeme s tebou… Nikto v skutočnosti nie je preč.) – Áno, toto sú slová Lukea Skywalkera zo samotného traileru. Žeby sme mali potvrdený jeho návrat? To je viac než pravdepodobné, pretože toto Silou predurčené dieťa sa objavilo už aj na prvých zverejnených fotkách z nového Star Wars: Rise of Skywalker.

Ako vieme, Luke nebol jediný, kto v traileri rozprával. Resp. ten ďalší nerozprával, ale smial sa. Na konci ukážky je počuť hrôzostrašný šialený smiech Emperora Palpatinea, taktiež známeho ako Darth Sidious. A jeho návrat… To už je iný level.

Zdroj: ew.com

Keďže ale Luke hovorí, že “nikto v skutočnosti nie je preč,” znamená to, že sa môžu vrátiť aj iné postavy, ktoré boli prepojené so Silou? Aspoň čiastočnú odpoveď ponúka nová Star Wars kniha s názvom The Secrets of the Jedi, ktorú napísal Marc Sumerak. Jej príbeh sa zameriava na Lukea, ktorý rozpráva históriu Rádu Jediov.

Luke v istej pasáži s názvom “Spirits” opisuje, ako fungujú tzv. Force Ghosts – duše používateľov Sily, ktoré môžu interagovať s fyzickým svetom. V knihe je nám odhalené, že práve Force Ghosts Anakina, Obi-Wana a Yody ho sprevádzali po dlhé roky, od udalostí Epizódy VI.

Film Star Wars 9 yoda

Zdroj: geektyrant.com

Kniha nám dosť možno v predstihu prezradila, že všetky vyššie spomenuté postavy sa vrátia vo filme Star Wars 9, aby vložili nádej do Rey. Uvidíme veľkolepý súboj medzi viacerými legendárnymi používateľmi Sily? Stretne Kylo Ren svojho starého otca Anakina Skywalkera? Dá si Yoda odvetný súboj s Palpatineom? Aktuálne je možné naozaj čokoľvek…

Čo na to vravíte? Uvidíme podľa vás vo filme Star Wars 9 hromadný návrat týchto milovaných postáv? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Legendárny prvý Pokémon film príde na Netflix v novom 3D prevedení

  FilmyOdporúčame

  Aké Spider-Man filmy sa nikdy nenatočili? V pozícii režiséra mohol byť aj James Cameron

  FilmyOdporúčame

  Pozrite si najšokujúcejšiu scénu z filmu Joker v nádhernej 4K kvalite

  Filmy

  Seriál Obi-Wan Kenobi prinesie späť k životu milovanú aj nenávidenú postavu zo Star Wars

  Pridaj komentár