Vrátia sa v Star Wars 9 Luke a Anakin Skywalker či Obi-Wan Kenobi?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Keď sme si konečne pozreli trailer na film Star Wars 9, dostali sme také zimomriavky ako len málokedy. Jednoznačne veľkolepá akcia, príbehové zvraty a vzťahy postáv – všetko už tento december vyvrcholí v poslednej kapitole J.J. Abramsa, ktorá uzavrie dosť možno najznámejšiu filmovú ságu histórie. A potom to zaznelo: „No one’s ever really gone…“

Film Star Wars 9 – Vrátia sa milované postavy?

„We’ll always be with you… No one’s ever really gone.“ (Stále budeme s tebou… Nikto v skutočnosti nie je preč.) – Áno, toto sú slová Lukea Skywalkera zo samotného traileru. Žeby sme mali potvrdený jeho návrat? To je viac než pravdepodobné, pretože toto Silou predurčené dieťa sa objavilo už aj na prvých zverejnených fotkách z nového Star Wars: Rise of Skywalker.

Ako vieme, Luke nebol jediný, kto v traileri rozprával. Resp. ten ďalší nerozprával, ale smial sa. Na konci ukážky je počuť hrôzostrašný šialený smiech Emperora Palpatinea, taktiež známeho ako Darth Sidious. A jeho návrat… To už je iný level.

Zdroj: ew.com

Keďže ale Luke hovorí, že „nikto v skutočnosti nie je preč,“ znamená to, že sa môžu vrátiť aj iné postavy, ktoré boli prepojené so Silou? Aspoň čiastočnú odpoveď ponúka nová Star Wars kniha s názvom The Secrets of the Jedi, ktorú napísal Marc Sumerak. Jej príbeh sa zameriava na Lukea, ktorý rozpráva históriu Rádu Jediov.

Luke v istej pasáži s názvom „Spirits“ opisuje, ako fungujú tzv. Force Ghosts – duše používateľov Sily, ktoré môžu interagovať s fyzickým svetom. V knihe je nám odhalené, že práve Force Ghosts Anakina, Obi-Wana a Yody ho sprevádzali po dlhé roky, od udalostí Epizódy VI.

Film Star Wars 9 yoda
Zdroj: geektyrant.com

Kniha nám dosť možno v predstihu prezradila, že všetky vyššie spomenuté postavy sa vrátia vo filme Star Wars 9, aby vložili nádej do Rey. Uvidíme veľkolepý súboj medzi viacerými legendárnymi používateľmi Sily? Stretne Kylo Ren svojho starého otca Anakina Skywalkera? Dá si Yoda odvetný súboj s Palpatineom? Aktuálne je možné naozaj čokoľvek…

Čo na to vravíte? Uvidíme podľa vás vo filme Star Wars 9 hromadný návrat týchto milovaných postáv? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -