Pokojný život na predmestí? Na také niečo zabudnite, film Suburbicon prichádza s prvým trailerom a režisér George Clooney ukazuje svoju kvalitu!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Niektorí ľudia snívajú o tom, že ich život bude ideálny. Máte pokojný predmestský životný štýl, ale po určitom čase vám to príde príliš nudné. Je to pochopiteľné, že sa snažíte hľadať nové možnosti. Tak ako tomu bude aj v nadchádzajúcom filme Suburbicon. A k tomu nám sľubuje predmestie, ktoré nikdy nebolo viac krvavejšie a desivejšie ako to, ktoré si pre nás pripravil režisér George Clooney. Nebezpečenstvo? Áno. Nuda? Nie. No aj napriek tomu nás čakajú vcelku uletené momenty. Avšak, ako by ste sa zatvárili vy, keby máte každý deň ruky od krvi a nie je vaša?

Štúdio Paramount Pictures vydalo prvý trailer pre ich novú snímku, ktorú by sme mohli zaradiť medzi kvalitnú drámu. No v prvej ukážke to veru nie je len dráma. Film určite miestami hraničí so žánrom horor a chladnou atmosférou. Miestami je dokonca vidieť aj komédia. Čo viac k tomu dodať. Suburbicon bude podľa všetkého vysoko kvalitná dávka akcie, ktorú zhltneme aj s navijakom.

Nezahrávaj sa s niekým, koho nepoznáš; zdroj: movieweb.com

Kam nás zavedie príbeh?

50. roky minulého storočia a „nevinné“ predmestie. Veľkú úlohu zohráva Matt Damon, s ktorým by sme sa nemali zahrávať. Takto plného zlosti som ho naposledy videl pri sérii filmov Jason Bourne. Ale aspoň miestami je aj pokojný a poctivý. No časom sa veci stávajú drastickými, plnými ľudskej krvi. Ale táto krv nám nie je ukázaná klasickým spôsobom. Režisér to poňal naozaj vtipne a tento príbeh by mohol na striebornom plátne určite uspieť.

Dej sa zameriava na Suburbicon, idylické prímestské spoločenstvo s cenovo dostupnými domami a upravenými trávnikmi. Perfektné miesto pre vychovávanie rodiny v roku 1959. Ale pokojné chvíle sa v jednom momente menia a na povrch prichádza znepokojujúca realita. Manžel a otec Gardner Lodge (Matt Damon) si musí prejsť naozaj temným životom, v ktorom ho stretávajú zrady, podvody a násilie. Toto je príbeh, v ktorom ľudia robia chybné rozhodnutia a žijú zlým životným štýlom. To je Suburbicon.

Predpoklady na úspech to určite má. Možno nám namiesto jedného obočia zdvihne od napätia obe. A ak sa zamyslíme trochu hlbšie, zisťujeme, že príbeh si pre nás pripravilo veľmi kvalitné duo. Bratia Coenovci už v minulosti priniesli veľmi kvalitné filmy ako napríklad Táto krajina nie je pre starých (2007), Most špiónov (2015) a Big Lebowski (1998). Nehovoriac o hviezdnom hereckom obsadení, ktoré zahŕňa – Matt Damon, Julianne Moore, Oscar Issac a Josh Brolin.

Vzhľadom na dátum vydania je nadmieru jasné, že po filme bude vysoký dopyt. Ďalší do kategórie „vydáme ho na Halloween“ prichádza. Premiéry sa film dočká 27. októbra 2017, no u nás to bude o niečo neskôr. Na Slovensku si tento počin budeme môcť vychutnať až 7. decembra 2017. Do tej doby si nezabudnite pozrieť spomínaný trailer, ktorý sa nachádza vyššie v článku. Prajem príjemnú zábavu.  

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -