Z Marvelu do DC – Nikdy neuhádnete, kto natočí film Suicide Squad 2!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zhruba pred šiestimi mesiacmi svetom  šoubiznisu otriasla správa, ktorú by nikto nečakal. Režisér a scenárista James Gunn dostal vyhadzov od Marvelu. Okamžite sa strhla búrlivá diskusia o voľnosti vyjadrovania, keďže dôvodom boli jeho 10-ročné morbídne vtipy na Twitteri. Divácky obľúbenec sa vo vesmíre MCU postaral o úspešných Strážcov Galaxie 1 a 2, no ku trojke sa už nevráti – aj keď pre ňu už stihol napísať emotívny scenár. Gunn však, našťastie, nekončí. Útočisko mu totižto poskytol film Suicide Squad 2 od DC!

Zdroj: wallpapersdsc.net

Film Suicide Squad 2

Už dlhší čas vieme, že štúdiá Warner Bros. a DC Comics vyvíjajú pokračovanie Suicide Squad. O originál z roku 2016 sa postaral David Ayer, ktorý sa rozhodol využiť viacero známych komiksových postáv. Tieto charaktery už mali istý vzťah s existujúcimi superhrdinmi v rámci DCEU, takže sa nebudovalo od nuly. Tímovka spravila fantastické čísla a stal sa z nej finančný hit. Kritické ohlasy však boli slabé.

Divácke reakcie dosiahli to, že DC sa vydalo novým smerom. Pre Suicide Squad 2 najali Gavina O’Connora, ktorý sa mal postarať o scenár aj réžiu. Projekt však nakoniec opustil. Zhruba v tomto momente James Gunn prišiel o svoju dôležitú pozíciu v MCU a netrvalo dlho, kým sa po ňom konkurenčné štúdio začalo obzerať. Ešte minulý rok prácu získal a dostal za úlohu napísať scenár pre novú verziu skupinky ‚Task Force X‘. Film Suicide Squad 2 odvtedy dostal priestor na premiéru v auguste 2021, pričom dnes prichádzajú ďalšie skvelé novinky!

james gunn
Zdroj: studybreaks.com

Nielen scenár, ale aj réžia

Magazín THR oznamuje, že James Gunn má stále veľmi svetlú budúcnosť. Podľa všetkého sa so štúdiom baví o reálnej možnosti, že popri pozícii scenáristu zasadne aj do režisérskeho kresla. Z Marvelu už vieme, že je skvelý vyprávač príbehov a ešte lepší režisér. Práve preto nás táto správa až tak neprekvapuje, no to neznamená, že by sme z nej nemali byť nadšení. Gunn nám totižto má priniesť úplne novú verziu ikonických postáv s rozličným hereckým obsadením.

Podľa informácií od Daniela Richtmana by sa však mali vrátiť herečky Margot Robbie (Harley Quinn) a Viola Davis (Amanda Waller). Robbie, ako vieme, momentálne pracuje na vlastnom filme v rámci DC s názvom Birds of Prey. Žurnalista portálu SuperBroMovies už o projekte kdečo pozisťoval a scenár k Suicide Squad 2 opisuje takto:

„Strážcovia Galaxie, akurát nie vo vesmíre.“

Ako reagujú herci zo Strážcov Galaxie na vyhadzov režiséra Jamesa Gunna
Zdroj: mfoxes.net

Toto už stihli potvrdiť aj oficiálne zdroje, podľa ktorých „je projekt vyžitý v Gunnovom štýle, ktorý sme mohli vidieť v Marveli.“ Zdá sa teda, že DC sa vyberá tým správnym smerom. Sme si istí, že režisér/scenárista odvedie skvelú prácu a o budúcnosť tohto štúdia sa už naozaj nebojíme. Ostáva nám už len čakať na film Suicide Squad 2, ktorý by sme si mali pozrieť o dva a pol roka.

Čo na to vravíte? Veríte, že James Gunn napíše skvelý scenár a zrežíruje úžasný film, ako tomu bolo pod Marvelom? Vaše názory a pocity nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: thr.com, twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -